מאמן כושר אישי

הגעתם לחדר כושר, החלטתם להשקיע ולקחת מאמן כושר אישי. מה עכשיו? מה בדיוק אתם צריכים לשאול את מאמן הכושר האישי שבחרתם ומה הוא צריך לבדוק איתכם? להלן התשובות לשאלות אלה ורבות אחרות וגם: כל האפשרויות לאיתור מאמן כושר אישי לפי אזורים ועיר בישראל

מאמן כושר אישי ()
רוצה להתייעץ עם מאמני כושר?
מלאי פרטים אלה ו-3 מאמני כושר ייצרו עמך קשר בהקדם.

יש לכם מאמן כושר אישי? מתכננים לקחת מאמן כושר אישי? 

לפני הכול על מאמן כושר לדעת ולתשאל אתכם האם אתם מתאמנים ותיקים ומנוסים או מתאמנים חדשים שמעולם לא התנסו בפעילות גופנית בחדר כושר או בפעילות גופנית כזאת או אחרת. האם אתם לפני גיוס או נשים לאחר לידה. מה הגיל שלכם ומה הרכב הפעילות היומית שלכם? מה המצב הגופני שלכם ומה תוצאות הבדיקות האחרונות שערכתם? האם יש בעיה גופנית כלשהי או שהכל בסדר אצלכם ואתם יכולים לעשות הכל בחדר הכושר? מאמן כושר מקצועי ומיומן אמור לשאול את כל אלה כדי לשקול נכון אילו תרגילים יתאימו לכם, באיזה היקף, נפח ועוצמה עליכם להתאמן ובאיזו תדירות כדי להגיע לתוצאות הרצויות.

 

מאמן כושר מקצועי יבדוק מהם צרכי המתאמן. לשם כך, על המתאמן להגדיר במפורט מה הן המטרות שהוא רוצה להשיג כתוצאה מאימון גופני. זה יכול להיות עלייה במסת שריר, חיטוב הגוף, חיזוק הגוף לאחר שיקום, הורדת משקל ועיצוב הגוף וכן הלאה.

 

מאמן כושר אישי יעזור למתאמן להבין מה סוג האימון המתאים ביותר עבורו

מאמן כושר אישי מקצועי יעזור למתאמן להגיע למימוש המטרות ולהשגת היעדים הרצויים, באמצעות התאמת סוג האימון המתאים ביותר בשביל המתאמן. לכן, על מאמן הכושר מוטלת החובה להסביר בפירוט מה ההבדל בין סוגי הפעילויות השונות: פעילות אירובית, פעילות אנ-אירובית, אימוני התנגדות (משקולות) ואימוני מתיחות. רצוי שמאמן הכושר יעשה למתאמן סדר ויבהיר לו מה יעזור לו יותר כדי להשיג את מטרותיו וחשוב מכך - מה מתאים לו מבחינה גופנית ובריאותית. ולכן חשוב מאוד שמאמן הכושר יברר האם קיימת בעיה רפואית או מגבלה גופנית כלשהי הידועה למתאמן שעלולה לסכן אותו בדפוס פעילות מסוים. בהתאם לכך המאמן כושר ינחה בפירוט מה מותר ומה אסור לו לעשות בתהליך הכניסה וההתמחות בכושר גופני.

 

דבר חשוב נוסף הוא לשתף את מאמן הכושר האישי בהרגלי החיים הפרטיים של המתאמן, מה דפוס הפעילות היומי של המתאמן - האם הוא עוסק בעבודה פיזית או בעבודה משרדית בה יושבים רוב שעות היום - ככל שיהיו למאמן הכושר יותר פרטים על אורח חיים של המתאמן, הוא יוכל לבחור באופן מושכל ומקצועי יותר את שיטת האימון המתאימה למתאמן ביותר ואת התרגילים הנכונים. למשל: אם המתאמן יושב ברוב שעות היום, מאמן הכושר ימליץ לבחור בסדרה של מתיחות ספציפיות ותרגילים המחזקים שרירים הנחלשים כתוצאה מישיבה ממושכת ומשפיעים בין השאר גם על הגב ועמוד השדרה.

 

כמה טיפים מאיתנו לבחירת מאמן כושר אישי

טיפים של מאמן כושר אישי

  • לפני שמתחילים אימון: חימום הגוף ומתיחות קלות לפני שניגשים לתרגילים השונים. כדאי לדעת שמתאמנים שלא עושים חימום טוב לפני הפעילות, עלולים לגרום נזק למפרקים, לגידים, לרצועות ולסיבי השריר.

  • אימון הדרגתי: חשוב להעלות את העומס בהדרגתיות ולאורך זמן ולא להעמיס על הגוף משקלים גבוהים בהתחלה או לבחור בריצות נמרצות וארוכות. אי הקפדה על הדרגה בעומס במהלך התקופה תוביל לשברי הליכה, דלקות מפרקים ואף בעיות לב.

  • רענון תוכנית אימון: בפגישה ראשונה עם מאמן כושר אישי קובעים תוכנית אימון למשך של בין 6-8 שבועות, או כל תקופה אחרת (מאמן כושר אישי מיומן יידע להתאים לכל מתאמן את תוכנית האימונים התאימה לו ביותר). לאחר תקופה זו יש להיפגש עם המאמן ולהחליט על המשך תוכנית האימונים: האם משנים את התוכנית, האם מוסיפים או מורידים דברים מסוימים, כל אחד בהתאם למה שגופו זקוק.

  • תזונה נכונהכשמתחילים בתהליך אימון, יש להתאים גם את התזונה שלנו לתהליך. מאמן כושר אישי מיומן יידע להתאים את התזונה למתאמן לפי סוג האימון וימליץ במקרה הצורך על פנייה לתזונאי ספורט.

  • כללים בחדר הכושר: כדי להשיג אימון איכותי ויעיל יש להקפיד על היגיינה, שימוש במגבת במהלך האימון, שתיית מים בלגימות קטנות, ושמירה על הסדר ובטיחות באימון. על מאמן הכושר האישי שלכם להסביר לכם בפירוט את כל הכללים הנהוגים במקום בו אתם מתאמנים ולסייע לכם להשיג את מטרותיהם באופן בטוח, יעיל ונאות.  


לאפשרויות חיפוש ממוקדות יותר של מאמן כושר לפי תחום ספציפי ניתן להיעזר במנוע החיפוש בראש הדף. איתור מאמן כושר לפי אזורים וערים בישראל:

מאמן כושר באזור המרכז מאמן כושר באזור השרון מאמן כושר באזור הצפון
מאמן כושר באזור ירושלים מאמן כושר באזור הדרום  
 

 

באתר ניתן למצוא עוד מידע על מאמן כושר אישי בתחום האירובי, מאמן כושר בתחום התעמלות לנשים בהריון, מאמן כושר אישי או קבוצתי, מאמן כושר לילדים ונוער, התעמלות לגיל הזהב, התעמלות במים, שיעורי שחייה, מאמן כושר אישי לחיטוב ועיצוב הגוף ועוד. 

 

לסיכום: מאמן כושר אישי מתאים לכל אחד, גם לך

אם באפשרותך לקחת מאמן כושר אישי, אנחנו מאוד ממליצים, במיוחד אם אתם מעדיפים יחס אישי על פני אימון בקבוצה, מהסיבות שלכם. מאמן כושר טוב יידע להתאים לכם את סוג האימון שיביא אתכם להשיג את המטרות שלכם, אם זה הרזיה, אם זה חיטוב ואם זה שיפור ביצועים בתחומים שונים. מאמן מקצועי ומיומן יידע גם להדריך אתכם איך לשמור על הכושר, גם בימים ובשעות שאתם לא מתאמנים, יסביר מה כדאי לאכול וכדומה. ומעל הכל - מאמן כושר אישי טוב יידע לדרבן אתכם, לתמוך בכם ולעזור לכם בכל שלב של הדרך. 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם כושר וספורט של bello תמצאו מידע עדכני על אימוני כושר, תוכניות אימונים, בבית ובמכון כושר, לצד מאמרים של מאמני ומדריכי כושר מוסמכים בנושאים הקשורים לכושר, ספורט ואורח חיים בריא. אם החלטתם להיכנס לכושר, או שאתם רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם - אתם במקום הנכון. עולם הכושר של אתר bello מביא לכם את מיטב הכתבות על כל תחום הכושר הגופני, לרבות תחומי אימון פופולאריים כגון אופניים, פילאטיסחדר כושרמאמן כושר אישיאימון כושר

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל