איך בוחרים את המעסה המתאים?

ציפורניים נקיות, הסמכות מקצועיות, גבר או אישה? תשובות לכל השאלות במדריך בחירת המעסים שלנו

איך בוחרים את המעסה המתאים?
 (ספא פסטורל בכפר בלום, צילום צחי ירון)
מאת: מערכת בלו

בחירה אחראית של מעסה מקצועי, יכולה לתרום לכם להרגשת הנינוחות המושלמת, שכן, אם נשאל את השאלות הנכונות ונדע בידי מי אנו מפקידים את גופנו, נוכל להיות רגועים ולהנות מהטיפול. אז מה צריך וכדאי לבדוק, מה לשאול ועל מה להקפיד? הנה הטיפים שלנו:

 

1. תעודות

 

בררו היכן למד המעסה, היכן הוכשר ומה כולל הניסיון שלו. אל תתביישו, מדובר בשאלות לגיטימיות לגמרי כשמטופל עומד בפני מטפל שעוד רגע ייגע בגופו.

 

 

2. גבר או אישה?

 

אם כאשר אתם קובעים במכון הספא את הטיפול, לא שואלים אתכם במפורש - תשאלו אתם. העובדה שהמעסה שלכם הוא גבר או אישה, יכולה להשפיע מאוד על הרגשת הנינוחות שלכם, ועל כן אם אתם מעדיפים מעסה ממין זכר או נקבה, הדגישו זאת בפני מי שקובע את הטיפול עבורכם. חשוב שתרגישו בנוח, אחרת הגוף לא יספוג את המיטב מן הטיפול המיועד וחבל. לסיכום - ציינו תמיד מה אתם מעדיפים: גבר או אישה כבר במעמד ההזמנה.
גם במהלך הטיפול עצמו הנחו את המעסה לגבי האיזורים שיש לכם רגישות בהם, אם יש משהו שלא נעים לכם, סכמו על סימן שיעצור את המעסה מלהמשיך. זכרו - ככל שאתם תיטיבו לבטא את רצונותיכם וצרכיכם כך המעסה יצליח לעסות אתכם בצורה שתספק אתכם ואתם תהנו ממנה. מדובר בשיתוף פעולה, המעסה, רגיש ככל שיהיה, לא תמיד יכול לנחש או להרגיש אתכם, ואתם יכולים לסייע לו, לטובתכם.

 

 

3. ניקיון

 

מעסה מקצועי אמור לשדר הופעה אסתטית ונעימה הן מבחינת מראה והן מבחינת ריחות. שימו לב במיוחד שהציפורניים גזורות ונקיות, על מנת שלא תישרטו במהלך העיסוי. 

 

 

4. עיסוי רפואי או עיסוי פינוק?

 

אם אתם זקוקים לפינוק, עליכם לבחור בטיפול שונה לחלוטין מאשר אם אתם סובלים מכאבי גב. אנשים המגיעים לטיפול בשל כאבי גב כרוניים צריכים להבין כי סוג העיסוי לו הם זקוקים שונה, וכאן יותר מבכל סיטואציה אחרת עליהם לוודא כי אכן הגיעו אל המקום הנכון ולמטפל הרלוונטי לכך.

 

הבחירה במעסה רפואי צריכה להיעשות קודם כל על ידי תיווך של מרכז מוסמך ומקצועי, שמכיר את תחום בעיות הגב על בוריו. בעיות גב בקרב האוכלוסייה נפוצות מאוד בחברה שלנו והטיפול בהן משתנה בהתאם לצורך.

 

באופן עקרוני הבחירה במעסה רפואי לטיפול בכל סוג של כאבים כגון כאבי גב, צריכה להיות מלווה במספר שיקולים ובראשם לבדוק היטב מהו סוג הטיפול בו מתמחה המעסה. היות ויש עשרות שיטות טיפול שונות וכל מעסה בוחר להתמקד בטיפולים מסוימים, כאן יש חשיבות עליונה לבחור במעסה שדרך הטיפול שלו מתאימה לצרכי הכאב שלכם. 

 

 

5. חולה? סובל מכאבים? שתפו את המטפל


מטפל מקצועי ישאל לגבי מחלות ומכאובים ועליך לשתף אותו/ה במידע. עיסוי יכול להקל ולרפא כאבים מסוימים, אך יש לעדכן את המטפל כדי שיידע באיזו שיטת טיפול לבחור ובאיזה איזורים להתמקד. אל תתביישו - אם כואב לכם הגב התחתון ואתם מרגישים שהוא תפוס, ובעצם זה החלק בגופכם שמציק לכם, בקשו מהמטפל/ת להשקיע את מרב זמן הטיפול בהתמקדות בחלק זה, גם על חשבון איזורים אחרים בגוף, שאינם זקוקים כרגע לטיפול דחוף.

 

 

6. כמה זה עולה?

 

בררו מראש את עלויות הטיפול, משך הטיפול ומה הוא כולל, למשל, האם לפני או אחרי הטיפול אתם יכולים להינות ממתקני הספא האחרים ואם לא - מה גובה תוספת התשלום בעדם? אל תסמכו על המזל, תבואו מוכנים ותבררו את כל הפרטים, כדי שבמעמד התשלום לא תהיינה לכם הפתעות שיפגמו בהנאה שלכם מהחוויה. 

 

 

7. יש מבצע?

 

שווה לבדוק בזמן הזמנת העיסוי האם המטפל מציע מבצעים. לפעמים תמצאו שיש מבצעים שעשויים להשתלם לכם, כמו חבילת טיפול מקיפה או סדרה של עיסויים במחיר משתלם. בכל מקרה, שווה לשאול.

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל