איך בוחרים ספא טוב?

מה כדאי לאכול לפני טיפול? מה להביא ומה להשאיר בבית? הצעות וטיפים חשובים לבחירת ספא

איך בוחרים ספא טוב?
 (דואו ספא במלון ליאונרדו פלאזה בירושלים; צילום: אסף פינצו'ק)
מאת: מערכת בלו

מקומות המציעים לכם ספא מזכירים ברמה העקרונית את מקומות המרחצאות הטיפוליים הזכורים עוד מימי קדם. ספא מתקשר אוטומטית עם מנעמי אצולה ויוקרה והמסורת ממשיכה עד עצם היום הזה אך יחד עם זאת, בזכות ההיצע הרב בתחום, כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו, לבקר מפעם לפעם בספא הקרוב למקום מגוריו. כמעט בכל עיר ניתן למצוא ספא להתרגעות הגוף והנפש והבילוי בספא הפך להיות מאוד פופולארי.

אתם משקיעים זמן וכסף, והולכים לספא על מנת להירגע ולבלות זמן איכות. בזמן שהייתכם בספא ודאו שאתם מקבלים שירות כנדרש, ודאגו ליידע את הצוות אם אינכם מרוצים. כמה דברים שכדאי לבדוק טרם ובזמן הגעתכם לספא.

  

איך בוחרים ספא מתוך המגוון העצום?

מחפשים מידע באינטרנט (למשל, באתר שלנו), מבקשים המלצות מחברים (בשביל זה יש פייסבוק, לא?), בודקים באתר האינטרנט של הספא שאתם חושבים לבקר בו מה היצע הטיפולים שלהם ואם אפשר - קופצים למקום להתרשם ממנו אישית.

 

מזמינים מקום בספא במלון - מה לברר? 

רוב מקומות הנופש מציעים טיפולי ספא. הספא מאוד פופולארי בקרב הנופשים לכן מומלץ להזמין מקום מראש לבילוי ולטיפול בספא אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם מחוץ לרשימת המזמינים וחבל.

 

איזו אווירה אמורה להיות בספא? 
האווירה שצריכה להיות בספא היא רגועה וחיובית. מעבר לכך שהצוות צריך להיות ידידותי ומנומס, על אנשי הצוות להיות מיומנים ולעמוד בקנה מידה מקצועי. 

  

האם קיבלתם את כל המידע מראש? 
ספא טוב יציג בפניכם מראש את כל המידע, בין אם זה באתר האינטרנט או בשיחת טלפון. בדקו מראש מה כלול בחבילה, מה קורה במקרה של ביטול או עיכוב, וכיצד להגיע למקום. מומלץ לבקש את פרטי ההזמנה שלכם בכתב. כשאתם מגיעים לספא בדקו שאתם מקבלים בדיוק את מה שהזמנתם, מבלי שינויים ברגע האחרון מצד הספא.

  

עד כמה הספא נקי? 
לא משנה כמה שילמתם או באיזה סוג של ספא בחרתם, המקום צריך להיות נקי בסטנדרטים הכי גבוהים, החל בקבלה, בחדר הטיפולים ואף בשירותים.

  

כיצד מתבצע הטיפול?
לפני תחילת הטיפול, בקשו מהמטפל הסבר מה בדיוק הולך להיות בטיפול ובאילו מוצרים הוא משתמש. זה הזמן ליידע את המטפל אם יש לכם רגישות כלשהי או אם אינכם אוהבים שמנים מסוימים. עדיף להקדיש דקה או שתיים להסבר ובירור מראש, מאשר לחוות אי נוחות במהלך הטיפול עצמו.

 

ממלאים טופס בדיקה

מטפל מקצועי ידאג לתשאל אתכם לפני קבלת טיפול בנוגע למצבכם הבריאותי. דאגו ליידע את המטפל על מחלות רפואיות עוד לפני הטיפול על מנת לראות שאתם אכן כשרים לקבלו ולא יווצר נזק בלתי הפיך. נשים בהריון שימו לב: אתן בקבוצת הפיקוח המחמיר ביותר - לא ניתן לבצע כל עיסוי בהריון, אלא אם כן מדובר במטפל/ת מוסמך/ת לעיסוי נשים בהריון.

 
גבר או אישה?
הודיעו מראש מה אתם מעדיפים: מטפל גבר או מטפלת אישה. בקשו זאת מבעוד מועד.

 

הכל בסדר?

בספא טוב ידאגו לשאול אתכם בעדינות אם הכל בסדר במהלך הטיפול. אם אנשי הספא מתייחסים אליכם בצורה לא נאותה, אל תתביישו ויידעו מיד את ההנהלה.

  

טיפים להנאה מושלמת בטיפול בספא

 

לספא מגיעים - בלי תכשיטים

רצוי מאוד לדאוג להגיע לטיפול ללא תכשיטים, גם כי הם מפריעים למטפל לגעת בכל איזורי גופכם ועלולים להיהרס במהלך הטיפול (במגע עם שמנים ארומתיים מסוימים, למשל). כמו כן, אתם עלולים לשכוח אותם בסיום הטיפול. בקיצור, השאירו את התכשטים מחוץ לחדר הטיפול וכך תחסכו מעצמכם עוגמת נפש מיותרת.  

  

לא אוכלים לפני טיפול בספא

לא כדאי להגיע לטיפול מייד לאחר ארוחה כבדה. אם אתם רעבים, אכלו משהו קל וכך תחסכו הרגשת אי נוחות בשעת הטיפול.

  

מגיעים נקיים, הולכים לשירותים

אם אתם צריכים לגלח את שיער הגוף, עשו זאת לפחות יממה לפני הטיפול, כדי למנוע גירויים בעור במגע עם השמנים שבהם ישתמש המטפל. ועוד משהו אינטימי אך לא פחות חשוב: על מנת שתרגישו בנוח, דאגו לבקר בחדר השירותים, כדי שלא תהיו לחוצים במהלך הטיפול וגם לא תצטרכו לצאת לשירותים במהלכו, על חשבון זמן הטיפול.


הכל בסדר?

בספא טוב ידאגו לשאול אתכם בעדינות אם הכל בסדר במהלך הטיפול. אם אנשי הספא מתייחסים אליכם בצורה לא נאותה, אל תתביישו ויידעו מיד את ההנהלה.

 

ניתוק מוחלט מהסביבה לשעה קלה

כבו ניידים ודאגו שיש מי ששומר לכם על הילדים אם אלו נמצאים עימכם בנופש. כך תהיו משוחררים מדאגות ודבר לא יפריע להתרגעות שלכם.

    

כמה זמן מותר לשהות בספא?

ישנן מקומות שמעניקים טיפול ולאחר מכן ניתן להישאר לצורך התרגעות באחת מפינות הספא. בדקו זאת מראש. לרוב יציעו לכם גם חליטות תה צמחים שיוסיפו לחוויה הכללית.

  

אל תגיעו בדקה התשעים

סוד הקסם הוא הרוגע לכן הקפידו להגיע לטיפול זמן מה מראש שתוכלו להיכנס לאווירה בהתאם ולא תהיו לחוצים.

  

האם להשאיר טיפ? 
אם הטיפול היה טוב ואתם מרוצים מהצוות, במיוחד אם אתם מתכוונים לחזור שוב, מומלץ להשאיר טיפ. בדרך כלל נהוג להשאיר בין 10-15 אחוז, אם אתם משאירים את הטיפ בקבלה אל תשכחו לציין את שם המטפל. תמיד טוב להחמיא לצוות על טיפול מסור.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל