כפות רגליים מטופחות בחורף

כפות הרגליים שלנו, שנושאות את גופנו ממקום למקום, זקוקות בחורף לטיפול מיוחד

כפות רגליים מטופחות בחורף (תילום: מתוך קמפיין שול, יח
מאת: ריקי אורי

נדמה לכם שבחורף אפשר להזניח את כפות הרגליים, כי הן מוסתרות היטב מתחת לגרביים ולנעליים הסגורות? אתם טועים, ובגדול. למרות שבעונה הקרה זוכות כפות הרגליים לתשומת לב נמוכה יחסית (בשעה שאת ציפורני הידיים, למשל, אנחנו ממשיכים לטפח כי כף היד נשארת חשופה לעיני כל), חשוב ביותר להמשיך ולהקפיד על טיפול נבון בכפות הרגליים שלנו. אחרי הכל, על כפות רגלינו מוטלת המשימה החשובה ביותר: לשאת את כל משקל גופנו ולהוביל אותנו ממקום למקום. הזנחה של כפות הרגליים  פוגעת לא רק במראה כף הרגל, אלא עלולה בנוסף להביא לפגיעה בתפקודה ובבריאותה. לכן, דווקא בחורף, כף הרגל זקוקה מאיתנו לתשומת לב מיוחדת.

 

כפות רגליים מטופחות בחורף, בריא וחשוב (צילום iStock)

 

קבלו עשרה כללים מנצחים לטיפוח כפות הרגליים, בחורף ובכלל:

 1. לרחוץ את כפות הרגליים - מומלץ לרחוץ את הרגלים בסוף כל יום במים פושרים ולאחר הרחצה לנגב היטב ובעיקר בין האצבעות למניעת פטרת.

 2. להסיר עור גס - בזמן הרחצה ניתן להשתמש באבן מיוחדת, או בפצירה רגילה ולשפשף בעדינות את העור הקשה והגס באזור העקב ובכרית כף הרגל, כשהוא חם ולח. עשו זאת בעדינות המרבית, כדי לא לפצוע את העור.

 3. לטפל בסדקים בעקב - אחוזי לחות נמוכים באוויר, טמפרטורות קיצון וחיכוך העור עם נעליים (חדשות, לוחצות, עקבים או אפילו שטוחות ללא ריפוד מתאים) גורמים להיווצרות סדקים בעור העקב, שעלולים להפוך לחתכים פתוחים ומכאיבים. הפיתרון הוא שימוש יומיומי בתכשיר הזנה ייעודי לכף הרגל, בדיוק באותה התדירות שבה מורחים קרם לחות לפנים, קרם ידיים וקרם גוף.
  השתמשו בקרם טיפולי יעיל, עשיר בלחות, אשר מחליק את הסדקים תוך ימים אחדים ומונע מהם להזדהם. לתוצאות מהירות עוד יותר, ניתן להשתמש בקרם טיפולי של המכיל קרטין שמשקם עור קשה, יבש וסדוק בעקב כף הרגל.
 1. אווררו את כפות הרגליים - הליכה בנעליים סגורות אינה מאפשרת לרגל לנשום וגורמת להזעה מוגברת של כף הרגל ולריח רע בעקבותיה, תוצאה של מפגש בין בקטריה המצויה בעור באופן טבעי ומתרבה בסביבת זיעה. מומלץ לחלוץ נעליים ולאוורר את כף הרגל בכל הזדמנות או לחילופין להחליף נעליים לעתים קרובות.

 2. גרביים ונעליים מחומרים טבעיים - אוורור תכוף של כף הרגל ושימוש בנעליים מחומרים טבעיים, רצוי בלווית גרביים מסיבים טבעיים, שסופחים את הזיעה, וימנעו או יפחיתו בעיות ריח, סדקים ועור גס. שימוש קבוע בתרסיס ייעודי למניעת ריח וזיעה בכף הרגל ינטרל את הריחות, יספק הגנה וישמיד את גורמי הריח.

 3. נעלי עקבגם בחורף אנו ממשיכים לבלות בחתונות, מסיבות ואירועים שונים, אשר הופכים את נעלי העקב לחלק בלתי נפרד מהלוק. נעלי עקב בגובה העולה על ארבעה סנטימטרים, מפרות את פיזור העומסים הרצוי בכף הרגל ומפעילות לחץ על כריות כף הרגל. למרות זאת, מסתבר שמציאות צו האופנה חזקה מצו הבריאות. כדי להקל על הכאבים הנגרמים כתוצאה מנעילת נעלי עקב, ישנם כיום פתרונות להפחתת הלחץ, כגון: שימוש ברפידות  Party Feet רב-פעמיות, שקופות ודקות, הנצמדות לנעל ומספקות הקלה מיידית של הכאב.

 4. זהירות, ציפורן חודרנית - כדי למנוע מצב של ציפורן חודרנית מומלץ לנעול נעליים מתאימות, במידה הנכונה ולא משנה כאן מה צו האופנה, ולוותר לחלוטין על נעליים צרות מדיי. קונים נעליים חדשות? בחורף מומלץ למדוד נעליים עם גרביים עבות כדי למנוע תופעה של לחץ.

 5. כבר יש לכם ציפורן חודרנית? במקרה של ציפורן חודרנית, ניתן להשתמש בנוזל לריכוך ציפורן חודרנית, המרכך ציפורניים חדות או קשות ומפחית מיידית את תחושת אי הנוחות.

 6. ציפורניים ישרות - את הציפורניים יש לגזור בזהירות ובקו ישר מצד לצד. אם רוצים ציפורניים במראה מעוגל, קודם כל גוזרים את הציפורניים בקו ישר ואז, באמצעות פצירה עדינה, משייפים לצורה בה אתם חפצים.

 7. לא מחכים, מטפלים! אם מתחילות צרות כמו: פטריות, יבלות, עור יבש/ קשה ועוד, טפלו מיד, זה לא יסתדר מעצמו. ראשית, התחילו במוצרי טיפוח ייעודיים שניתן למצוא ברשתות הפארם השונות, אם המצב לא משתפר תוך שבוע-שבועיים, אל תזניחו, גשו לרופא עור לקבל טיפול מתאים.

 

מוצרים נבחרים לטיפול בכפות הרגליים

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל