בטיפול. מדור ניסוי הטיפולים שלנו

והשבוע במדור: טיפול חדש אצל רונית רפאל מבטיח עור פנים בהיר ורענן כבר אחרי טיפול אחד. בדקנו

בטיפול. מדור ניסוי הטיפולים שלנו (צילום: iStock)
מאת: ריקי אורי

לפני שנים הכרתי עיתונאית יפה במיוחד שסיפרה לכל מי שרצה לשמוע שהיא חוסכת כסף בחשבון מיוחד לעתיד. רק מה, אותה עיתונאית יפהפיה לא חסכה שקל לשקל במטרה לקנות דירה או להבטיח את עתידה. הכוונה שלה הייתה לחסוך מספיק כסף לניתוחים הפלסטיים שהיא תצטרך לעבור כשהיא תגיע לגיל שאפשר להתחיל. עד כדי כך העסיקה אותה סוגיית איבוד היופי, ומראה סימני הגיל. כי יש דברים שנשכחים משכל ומלב, אבל העור, ערמומי שכמותו, זוכר הכל.

 

נזכרתי בסיפור הזה כשנכנסתי בשערי הקליניקה של רונית רפאל בתל אביב לנסות טיפול חדש שמיועד לנשים צעירות שרוצות לדחות את הקץ, כלומר את ההזרקות והניתוחים. קולגן בוסטר - טיפול באק אייג'ינג הוא טיפול שהשיקה רונית רפאל ז'נבה ביחד עם ד"ר רפאל גומנר ופרופ' מאיר שיניצקי. 

 

מה מבטיח הטיפול? הטיפול, המבוסס על שילוב של לייזר ותמצית בלעדית של ויטמין C וויטמין B מבטיח לחיות את העור, להפחית את מראה כתמי הגיל ופגמי עור אחרים ולהשאיר את העור בהיר, קורן, מוצק ורענן. 

 

 

שלב הלייזר בטיפול הקולגן בוסטר (צילום: יוני רייף)

שלב הלייזר. מעקצץ אבל בשביל היופי סובלים (צילום: יוני רייף)

 

 

האם הטיפול עובד? התוצאות

 

ביום חורף קר במיוחד הגעתי לטיפול, אני מציינת את זה כי הדבר הראשון שהציעה לי יבגניה, הקוסמטיקאית שטיפלה בי, היה לחמם לי את מיטת הטיפול המחופה, כך התברר, בסדין חימום. אחרי יום עבודה ארוך מאוד, היה נעים לסיים כך את היום. אז פינוק - היה בהחלט, וכבר התחלנו טוב.

 

בכל שלב של הטיפול הסבירה לי יבגניה את מה שעומד לעבור עלי. ראשית, תהליך הלייזר. מי שעברה הסרת שיער בלייזר (בשיטות השונות, כמו אינפרה אדום, IPL) מכירה את התהליך היטב. לטובת מי שלא: מכשיר הלייזר, בעל עינית בראשו ממנה נפלטת קרן הלייזר, עובר על פני העור והתגובה המיידית של העור היא מעין עקצוץ. נעים זה לא, אבל זה נסבל. כשאני שוכבת על המיטה הנוחה והחמימה, אני חושבת לעצמי שאנחנו מוכנות לסבול כדי להיות יפות, והסבל הזה הוא הגיוני, בינתיים. 

למה לייזר? "קרן הלייזר מאיצה את עידוד בניית הקולגן", מסבירה המטפלת, "הוא נעשה כדי לחדש את הסיבים האלסטיים, לעודד ייצור מוגבר של קולגן. הלייזר בוסטר עובד מתחת לשכבת העור וכך נוצר עור בהיר יותר וקווי הקמטים העדינים מיטשטשים".

 

נו, אז בשביל כאלה תועלות, אני מוכנה לסבול. יבגנייה המסורה עוברת בעדינות על כל חלקי הפנים ומתלוצצת שאם יש שיער מיותר, הלייזר מסיר גם אותו, על הדרך. ממש שניים במחיר אחד. אחרי כרבע שעה, הסבל מאחורי. יבגנייה מושיטה לי מראת יד כדי שאראה בעצמי את הפנים שלי. ההבטחה מתממשת: הפנים בהירות יותר, ויש מעט אדמומיות בחלקים רגישים (מצח, מעל השפה). קמטים עדיין אין לי, כך שאני לא יכולה להעיד על שיפור, בינתיים.

 

 

טיפול חמצן אצל רונית רפאל (צילום: אלירן אביטל)
בתמונה: שלב החמצן בעת טיפול קולגן בוסטר (צילום: יוני רייף)

 

 

 

"עכשיו מתחיל החלק הנעים", היא אומרת. ובאמת, בשעה שמגיעה לאחר מכן, היא מעבירה על פניי סילון חמצן, שמקרר את העור ומעיר אותי, כאילו השעה אינה 8 בערב, אלא 8 בבוקר. עכשיו אני הרבה יותר מרוכזת, או לפחות מספיק מרוכזת כדי לשים לב ששתי מסיכות מונחות בזו אחר זו על פניי, כשהמרכיב העיקרי בהן הוא ויטמני B ו C, שתפקידם להגן על העור, לעודד ייצור קולגן ועוד.

 

הטיפול מגיע לסיומו. זה הזמן לגשת למראת הקיר ולראות איך אני נראית והאם תוצאות הטיפול מצדיקות את ההבטחה מרחיקת הלכת. יפית רפאל, האחות של רונית, שמנהלת את המקום, מסבירה שכל טיפול הוא חלק מסדרת טיפולים ולמרות שאני מרגישה טוב ונראית יותר טוב (היא צודקת, רואים מעט הבדל: הפנים בהירות, כאילו מעט פודרה בהירה הונחה עליהם) את התוצאות המלאות אפשר לראות רק לאחר סדרה שלמה שמונה 5 טיפולים. מחירה של סדרה כזאת עומד על כמה אלפי שקלים, ואין לי ספק שנשיפם שהממון עומד לרשותן, ישלמו בשמחה, לאור התוצאות הטובות. אני, בינתיים, מסכמת שהטיפול גרם לי להרגיש צעירה בחצי שנה לפחות. ובימינו, חצי שנה היא אשראי נאה.

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל