בוטוקס - כל מה שצריך לדעת

רגע לפני שמזרק בוטוקס מתקרב אל פנייך: מהו בוטוקס? האם יש חומר מקורי וחיקויים? מי מוסמך להזריק בוטוקס וכל כמה זמן יש לבצע את התהליך? האם זה כואב ומה הם הסיכונים - כל הפרטים במדריך שלנו

בוטוקס - כל מה שצריך לדעת (צילום באדיבות רשת מרפאות פרופורציה)
רוצה להתייעץ עם מומחה לבוטוקס ומילוי קמטים??
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
בוטוקס הוא שמו המסחרי הנפוץ של רעל הבוטוליניום. הוא נמכר גם תחת השם המסחרי דאיספורט. הזרקה של בוטוקס משתקת את השרירים הפעילים מדי, וכך יוצרת מראה חלק יותר של העור. הבוטוקס שימש בתחילה לטיפול במצמוצים או פזילה, ורק אחר כך אומץ לשימושים קוסמטיים. בוטוקס יעיל במיוחד לטיפול בקמטים שנוצרים על ידי השרירים סביב העיניים, בין שתי הגבות, במצח, בשרירי הצוואר וגם סביב הפה. קמטי זקנה לא מגיבים לבוטוקס.

בהזרק בוטוקס, מזריקים (מספר זריקות) לאזור השריר שרוצים לשתק. כואב, אבל רק לכמה שניות. אפשר לקרר בעזרת שקית קרח או חומרי הרדמה מקומית. לא תרגישו את השיתוק מייד, אלא אחרי ימים ספורים.

 

התוצאה נשמרת למשך 3-6 חודשים. 

 

שילובים של חומרים עם בוטוקס

במקרים רבים רצוי לשלב הזרקה של בוטוקס להחלשת השריר שיוצר קמט יחד עם חומר מילוי כמו רסטילן או גובידרם אולטרא למילוי הקמט.

 

מתי אפשר או כדאי להתחיל עם בוטוקס?

גם אם את מקפידה על טיפוח העור שלך כמיטב יכולתך ומשקיעה את מיטב כספך במוצרי טיפוח משובחים, וגם אם התמזל מזלך והתברכת בגנטיקה מצוינת, יש דבר אחד שאת לא יכולה לעשות - לעצור את הזמן. החיים מתקדמים, במהירות רבה מאוד בשגרת החיים המערבית, ואלה בשילוב מזג האוויר המקומי, החשיפה לשמש וגורמים נוספים מובילים לכך שפה ושם תתחילי לראות קמטים קטנטנים כבר בשנות העשרים ובהמשך, כבר קמטים של ממש. אם זה מפריע לך והחלטת שהגיע הזמן לבוטוקס הראשון שלך,  מומלץ שתעשי זאת בצורה מושכלת, תוך גילוי אחריות ותשקיעי בנושא בבדיקה מעמיקה וכל זאת על מנת שתשיגי את התוצאות הטובות ביותר - שגם יטיבו עם המראה שלך וגם ישמרו על בריאותך.

 

בוטוקס (או בשמו המלא והמקצועי של החומר - בוטוליניום טוקסין) הוא הטיפול האסתטי המבוקש ביותר כיום על ידי נשים וגברים כאחד, בטווחי גילאים שונים, בכל העולם. אם בעבר ראינו נשים וגברים שניגשים להזרקות הבוטוקס הראשונות שלהם בשלהי גיל השלושים, היום גם צעירים וצעירות בשלהי שנות העשרים שלהם משתמשים בשיטה כאלמנט מניעתי - וזאת כמובן על פי המלצתו של רופא מומחה ובהתאמה למצב עור הפנים שלהם. 

הערכת המערכת: הכתבה מנוסחת בלשון נקבה, מטעמי נוחות בלבד (וכי רוב הפונות לטיפול הן נשים) - אבל המומחים שאיתם דיברנו מבקשים לציין שכיום גם גברים רבים פונים ומבקשים בוטוקס, ואחרים פונים למרפאות האסתטיקה לגבי ניתוחים פלסטיים ייעודיים לגברים.

 

רגע לפני שמזריקים בוטוקס

בטרם תתמסרי לרופא שיזריק את הבוטוקס באיזורים שאת המראה שלהם את רוצה לשפר או לשנות, חשוב שתשקיעי בתחקיר מקדים שיכלול בירור מקיף לגבי הנסיון של הרופא או המנתח הפלסטי אליו בחרת ללכת. עלייך לבקש מהרופא שיציג בפניך תמונות לפני ואחרי מתאריכים הסמוכים למועד פגישת הייעוץ. עוד את צריכה לבדוק האם תוכלי ליצור קשר עם מטופלים אחרים של הרופא, על מנת לשמוע חוות דעת, לקבל המלצות והארות. מסיבה זו אגב, מומלץ תמיד לגשת לרופא שקבלת עליו המלצה אישית ממכרים אישיים ושיש לך אפשרות לבחון את עבודתו מקרוב ובאופן בלתי אמצעי.

 

המלצה נוספת וחשובה לא פחות, היא לשים לב שמי שמטפל בך הוא רופא ולא קוסמטיקאי/ת. את לא רוצה להפקיד את עור פנייך העדין בידי אדם שאינו מוסמך ומיומן בנושא, מהסיבות הברורות.

 

בבואך לקליניקה, בדקי שמדובר במקום עם רישיון לעסוק בתחום הטיפולים האסתטיים שאת עושה ואל תתביישי לבקש לראות את התעודה, שברוב המקרים אמורה להיות תלויה על הקיר. בדרך כלל, מכוני אסתטיקה מכובדים מקפידים להציג את התעודות במקום בולט, אם הם אינם עושים זאת, כדאי לך לשאול בעדינות למה (אולי מטעמים ארכיטקטוניים) ובכל מקרה, עליך לוודא שאם היא לא מוצגת לראווה, התעודה הרלבנטית קיימת, בקשי לראות אותה ועייני בה. אל תתביישי, זה לא הזמן להתבייש, אחרי הכל מדובר בעור הפנים שלך, ואם חלילה ייגרם לו נזק - רק אז תהיה לך סיבה להתבייש.

 

בוטוקס: היזהרו מחיקויים! 

הביקוש הגדול, עד כדי היסטרי, לטיפולי בוטוקס בכל העולם הוביל לכך שמטפלים ומכוני יופי בעולם בכלל וגם בארץ, נוהגים לחסוך, על חשבון המטופלים, ולהשתמש בחומרי הזרקה שונים ומשונים, ולקרוא להם בשם המקורי של חומר ההזרקה - בוטוקס. מדוברים בחומרים מדוללים, שהופכים נחותים ואינם אפקטיביים. חומרים אלו אינם ראויים לשימוש ובמקרים רבים דווח כי מי שסבלו מהתופעה הזו של שימוש בחומר מדולל, הן נשים שרכשו קופונים מוזלים במיוחד ברשת. זכרי שכמו במקרים רבים, רבים מדי - הזול מתברר כיקר. מה נגיד ומה נאמר? סבתא צדקה, שוב. 

 

כבר קראנו בעיתונים הגדולים אודות מקרים קיצוניים והזויים של ממש, בהם נעשה שימוש בחומרים אסורים ומסוכנים כמו שמני תינוקות שאין, בשום מקרה, להזריק אל הגוף! ולכן, בבואך לברר מה בדיוק חומר ההזרקה בו משתמשים, עליך לתת את הדעת בכובד ראש על החומרים שמציעים לך ולתת משקל רב לשיקול דעת נבון. 

 

איך תדעי שמדובר בבוטוקס המקורי?

בהמשך להמלצתנו לוודא שלקליניקה בה בחרת לערוך את הטיפול מצויידת ברשיונות המתאימים, גם כאן עליך לבקש מהרופא להראות לך גם את אישורי הרשויות לחומרי המילוי ו/או הבוטוקס בהם המכון או הרופא עושה שימוש. השמירה על בריאותך היא ראשונה במעלה, ונדמה לנו כי מיותר לציין את עוגמת הנפש והנזק הפיזי והאסתטי שעלולים להיגרם לך מהזרקת חומרים לא מומלצים.

 

רופא מוסמך, מיומן ואמין יידע גם להסביר לך שכל מטופל ומטופלת יזדקקו לכמות אחרת של חומר, בהתאם לאיזורים השונים בפנים, בהם הם מבקשים להזריק בוטוקס ובהתאם, כמובן, למצבם האישי. וכך, רופא מיומן ואמין יוכל לעשות שימוש במזרק אחד על פי הצורך, ובמידה ואין צורך בכל הכמות - ימליץ לך לשמור את החומר ולעשות בו שימוש בטיפול הבא. כך תוכלי לחסוך הרבה כסף וזמן.

 

איפה מזריקים בוטוקס?

נניח ובאת לרופא וביקשת להזריק באיזור מסויים שמפריע לך במיוחד - למשל, צידי הפה, ואילו הרופא ממליץ לך להזריק בוטוקס באיזורים נוספים. אל תמהרי לחשוב שהרופא מנסה לדחוף לך עוד מזרקים ולהגדיל בהתאמה את ההכנסה שלו. מתברר שלא תמיד יש כאן ניסיון מכירה במסווה של המלצת רופא, במקרים אחרים המלצה היא נכונה, כי הזרקות באיזורים שונים שאינם האיזור הספציפי שלשמו באת לטיפול, יסייעו לתמוך ולהקפיץ החוצה את האפקט באיזור ההזרקה העיקרי. רופא מיומן יוכל בקלות להוות עבורך מקור המלצה מהימן והבחירה, כמובן, אמורה להשאר בידיך.

 

הגישה היום בעולם האסתטיקה הוא להיצמד כמה שיותר למראה הטבעי של הפנים. שפתיים משורבבות מדי ונפוחות יתר על המידה עלולות להוביל ליצירת מראה גרוטסקי ולא רק לא טבעי, אלא אפילו מגוחך ופתאטי. הקשיבי להמלצותיו של הרופא בכל הקשור למינוני החומר.

 

תופעות לוואי שעלולות לקרות כתוצאה מטיפול בוטוקס

ההזרקה עלולה להותיר נקודות אדומות, שטפי דם קלים ולעיתים גם נפיחויות. יש רופאים שימליצו לך על טיפול בזמן הפסקת צהריים, אחרים ימליצו לך לקחת יום-יומיים חופש מהעבודה, וגם לא לקבוע פגישות או דייטים בימים אחרי הטיפול. 

 

בוטוקס: האם צפויים סיבוכים?

סיבוכים שונים מופיעים אצל 1-3 אחוזים ממוזרקי הבוטוקס. השכיח בהם הוא שיתוק של השרירים שליד אלה שהתכוונתם לשתק - צניחה של העפעף, למשל. זה בדרך כלל חולף אחרי שבועות ספורים.

אז מה היה לנו - הכל על בוטוקס

נשים וגברים רבים מדווחים כי התוצאות הטובות של הזרקת הבוטוקס היו מצוינת ומצב רוחם, כמו גם הביטחון העצמי שלהם, השתפרו מאוד. יחד עם זאת, ישנם רבים, גברים ונשים כאחד, שמצאו את עצמם מכורים לבוטוקס, ולעיתים קרובות כלל לא בצדק. רופא שרלטן שמזהה מקרים כאלה, ישתף פעולה עם המטופל/ת ויסכים להזריק לו בוטוקס לעיתים קרובות מדי (למשל, כל חודשיים), לעומת זאת, רופא טוב ואמין ימליץ על לוח זמנים נכון להזרקות - תהליך אפקטיבי, טבעי ולא יקר.  המלצתנו היא לאמץ את הגישה הזאת, למצוא את הרופא המתאים לך ביותר, ולזכות בטיפול הטוב ביותר לפניך.

 

 

תודה מיוחדת לרשת מרפאות פרופורציה על הסיוע בהכנת הכתבה.

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל