הגדלת חזה ()

החלמה לאחר ניתוח הגדלת חזה

את חוזרת הביתה אחרי ניתוח הגדלת חזה מקץ כמה שעות, ובינתיים את חשה בעיקר כאב. הנה כל מה שצריך לדעת על הימים הראשונים שאחרי ניתוח הגדלת חזה, תופעות הלוואי, ההחלמה והחזרה לשגרה

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה להגדלת חזה?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

בפרקים הקודמים של המדריך להגדלת חזה דיברנו על שלב ההתלבטות וההחלטה לגשת לניתוח הגדלת חזה, על מהלך הניתוח ואיזורי החתך והפעם - נדבר על תהליך ההחלמה אחרי ניתוח הגדלת חזה. 

 

ניתוח, חתכים ותפרים זה כואב. קצת קשה לנבא באופן גורף מה תהיה עוצמת הכאב של כל אחת, כיוון שזה אינדיבידואלי, כל אחת חווה את הכאב באופן שונה מחברתה. יש נשים שמדווחות על כאבים קשים ואילו אחרות, מדווחות שהן אינן חשות כאב כלל.

 

בשיטה לפיה מכניסים את הסיליקון מתחת לשריר זה כואב יותר. משום שכדי להכניס את השתל צריך לנתק את השריר מהחיבור שלו לצלעות התחתונות, וזה עוצמת הכאב.

 

אז מרגישים אחרי ניתוח הגדלת חזה

יום - יומיים אחרי הניתוח:

הכאבים פוחתים, אבל נותרת מידה מסויימת של כאבים בעת הרמת הידיים מעל לגובה הכתפיים. הכאבים האלה נעלמים אחרי כשבוע.

 

שבועיים-שלושה ראשונים אחרי הניתוח:

החזה רגיש למגע, ויחד עם זאת עלולה להיות ירידה זמנית בתחושה, בעיקר באזור הפיטמה. גם ההפך יתכן, כשבמקום ירידה בתחושה תהיה באיזור הפיטמה תחושה של גירוי יתר. הרגישות חולפת אחרי כמה שבועות ואילו התחושה חוזרת במלואה אחרי כמה חודשים.

 

איך נראה החזה אחרי ניתוח הגדלת חזה?

אותו דבר, רק יותר גדול - וחבוש. בדרך כלל לא מתווסף לחבישה שום דבר נוסף, אם כי לפעמים מושארים נקזים למשך 24 - 72 שעות (ואז מוצאים במשיכה, פעולה שכרוכה בכאב קל בלבד), תלוי במידת הדימום של האזור, בהחלטתו של המנתח ובשיטה בה הוא עובד.

 

מה לעשות אחרי ניתוח הגדלת חזה? לעסות 

אחרי שהרגישות הראשונית בחזה יורדת, רצוי לבצע מסז'ים קלים של השדיים כדי לשפר את זרימת הדם בעור ולהקטין את הנפיחות והבצקת של העור.

 

יש פלסטיקאים המעודדים את המנותחות לבצע מסז'ים עמוקים יותר, כדי להקטין את שכיחות ההתקשות סביב שתל הסיליקון. תפקידם של המסז'ים העמוקים יותר הוא להזיז את הפרוטזה בתוך כיס הריקמה, והמנתח ידגים לך בדיוק איך לתפוס מה, ולאן להזיז.

 

להבדיל מהמסז'ים הקלים, שהם סוג של ליטוף, מסז' עמוק הוא לא נעים ואפילו כואב, אבל כדאי לעשות אותו, כי אחריו השדיים רכים יותר באופן משמעותי.

 

לשכב על הגב?
לא צריך, אבל לכי עם מה שאת מרגישה, אם יש לך צורך לנוח, אם את קצת חוששת - אין חוקים - לכי אחרי החושים שלך.

 

חזרה לשגרה:

 

מתי ואיך מתקלחים אחרי ניתוח הגדלת חזה
בהחלט אפשר להתרחץ לאחר הניתוח, אבל בשלבים:

 

אם יצאת מחדר ניתוח ואת נתונה בחבישה לוחצת, תצטרכי להסתפק בינתיים ב"מקלחת צרפתית" (לרחוץ / לנגב במים וסבון רק חלקי גוף נבחרים) ולדחות את המקלחת בשלושה-ארבעה ימים, עד שיסירו את התחבושות.

 

אם בתום הניתוח הלבישו לך חזיה, תוכלי להסיר אותה, להתקלח - ומיד ללבוש חזרה.

 

כדאי לקחת בחשבון שהחזיה שאיתה תצאי איתה מחדר הניתוח תהיה מוכתמת בדם והפרשות. היערכי מראש עם חזיה נוספת, כי החזיה מהניתוח תסיים את תפקודה אחרי הניתוח.

 

הגרדרובה שאחרי ניתוח הגדלת חזה

לא תוכלי ללבוש מייד את החולצות הצמודות שחלמת עליהן, חולצת סטרפלס או המחוך. הכיני לך בגדים רחבים ונוחים. לא כאלה שצריך ללבוש דרך הראש (כדי שלא תצטרכי להרים את הידיים ולחסוך בפעולות), ובשום פנים ואופן גם לא טי שירט צמודה והדוקה.

 

כדאי לך לדחות מעט את מסע הקניות של החזיות החדשות אלא אם כן יש לך מספיק כסף להשקיע בפינוק קצר מועד. שדייך החדשים יהיו נפוחים יותר אחרי הניתוח, וייקח להם קצת זמן להגיע לגודלם הסופי.

 

אחרי הניתוח להגדלת חזה  הגדלת חזה, נראה אותו הדבר רק יותר גדול

 

התפרים אחרי ניתוח הגדלת חזה
במקרים רבים משתמשים בתפרים תת-עוריים שנספגים מעצמם, ואז אין צורך להוציאם. אם בכל זאת נעשה שימוש בתפרים מסוג אחר הם יוסרו אחרי כשבוע.

 

חופשת מחלה אחרי ניתוח הגדלת חזה
כדאי לקחת שבוע שלם של חופש מהעבודה למרות שסביר להניח שתרגישי טוב די מהר. תני לגוף שלך את הזמן להתאושש. אם תחזרי לפעילות מלאה מהר מדי, את עלולה להרגיש קצת מדוכאת ומאוד עייפה.

 

פעילות ספורטיבית אחרי ניתוח הגדלת חזה
מומלצת כ-3 שבועות אחרי הניתוח.

 

סקס: מתי אפשר לקיים יחסי מין אחרי ניתוח הגדלת חזה?

מאוד לא מומלץ לקיים יחסי מין בשבועיים הראשונים אחרי הניתוח. ההתאפקות והפרישות בשבועות אלה חשובה משום שאינך אמורה להעלות את לחץ דם בשום צורה שהיא (וגם כי סביר להניח שבשלב זה עוד לא תחושי ממש סקסית).

 

בפעם הראשונה שאת מקיימת יחסי מין אחרי הניתוח, בקשי מבן או בת הזוג שלך להיות מאוד מאוד עדינים, כדי שלא יכאב, ונסי להימנע מהתנוחה המיסיונרית.

 

בשלב הזה, גם אם שדייך החדשים ייראו כמו חלומה של כל אישה, סביר להניח שלא תרגישי גירוי מיני. חוסר הרגישות יעלם עם הזמן.

 

איך זה נראה? התוצאות אחרי ניתוח הגדלת חזה
בחודשים הראשונים לאחר הניתוח השדיים יהיו נפוחים וזקורים, גם בגלל בצקת (נפיחות) העור וגם בגלל הצטברות קלה של נוזלים סביב השתל. כאשר התופעות נעלמות, יש צניחה קלה של השדיים וגם הנפח שלהן יורד.

 

הצלקות ילכו ויתבהרו במשך מספר חודשים אחרי הניתוח, וכשנה וחצי אחריו יגיעו לצורתן הסופית.

 

אל תצפי לשדיים סימטריים אחרי ניתוח הגדלת חזה
אם טרום הניתוח היה חוסר סימטריה בגודל החזה היא תשאר, גם אם לשני השדיים יוכנסו שתלים באותו גודל בדיוק.

 

ואל תצפי לניסים אחרי ניתוח הגדלת חזה:

אם קיים חוסר סימטריה בצורה של השדיים, למשל שפיטמה אחת "מסתכלת" קדימה והשניה הצידה, ניתוח ההגדלת חזה יגדיל את חוסר הסימטריה. בעניין זה חשוב לדעת שבמהלך ניתוח הגדלה אין אפשרות לתקן חוסר סימטריות בצורה של השד בגלל שהתיקון דורש שינוי של מקום הפיטמה ולכן גם ביצוע חתכים על השד עצמו.

 

תופעות לוואי אחרי ניתוח הגדלת חזה
שדיים קשים וגבוהים:
בשבועות הראשונים השדיים החדשים שלך יהיו גבוהים וקשים. הסירי דאגה מעל ליבך: תוך כמה שבועות הם יתרככו ויגיעו למקומם הרצוי.

 

רגישות לא שווה: את עלולה להרגיש ששד אחד שלך רגיש יותר מהשד השני. זה נורמלי ועובר עם הזמן.

 

עור מתוח ומבריק: זה לא ממש מפתיע, בהתחשב בעובדה שאותה כמות עור שפעם עטפה שד קטן עוטפת עכשיו שד הרבה יותר גדול. תני לזה קצת זמן, ותראי איך עורך יחזור לעצמו.

 

הרגשת כבדות: את אכן כבדה יותר. המשקל החדש, שנוסף לצד הקדמי שלך יכול בהחלט לשנות את היציבה שלך ואת מרכז שיווי המשקל של גופך.

 

שרירים "תפוסים" או כואבים: בדרך כלל שרירי החזה, וזה גם עובר מעצמו אחרי שלושה-ארבעה ימים.

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל