איפור קבוע - מדריך

איפור קבוע הפך להיות פתרון יעיל ואסתטי למגוון מטרות. השיטה, החומרים, התהליך, וגם צילומים להמחשה בכתבת הצבע הבאה

איפור קבוע - מדריך (צילום: iStock)
מאת: לילך קפלן

חשקה נפשך בשפתיים עסיסיות כמו של אנג'לינה ג'ולי האגדית? רוצה לקום בבוקר ולהיראות מאופרת "טיפ טופ" באופן טבעי? וכיצד זה שנשיקות הדודה שלך כבר לא משאירות אודם על הלחיים של הילדים? סביר להניח, שמדובר באיפור קבוע.

 

איפור קבוע, או בשפה המקצועית: מיקרופיגמנטציה או דרמופיגמנטציה, הינו תהליך ייחודי של טיפול קוסמטי-רפואי בו מוחדרים פיגמנטים אל השכבה העליונה של הדרמיס באמצעות מחט.

 

למה איפור קבוע? 

 

השימוש מוכר ביותר שנעשה באיפור קבוע הוא איפור קבוע לצורך הדגשת תווי הפנים ולשם שיפור המראה האסתטי. הפעולה נעשית לצורך הדגשת גבות, קו הריסים, תיחום והדגשת שפתיים ואף יצירת נקודות חן ונמשים. 

 

שימוש נוסף שנעשה באמצעות איפור קבוע שייך לאיפור הפארא-רפואי והשיקומי. איפור קבוע מסוג פארא-רפואי, מתבצע רק על ידי אנשי מקצוע מומחים לתחום זה ואשר מטרתו להוות פעולה משלימה לפרוצדורות כירורגיות למיניהן כגון; הסוואת צלקות שנוצרו בגוף מטופלים לאחר ניתוחים, שחזור פיטמה ועטרה לאחר כריתת שד ושחזור השד, או לאחר כל ניתוח קוסמטי בו ניכרת אסימטריה או צלקות שהמטופל מבקש להסוותן. מקרים נוספים בהם האיפור הקבוע מסוג פארא-רפואי יכול לעזור הם: הסוואת נגעי עור, פגמי פיגמנטציה ויטיליגו (בהרת), שחזור קרחות (אלופסיה) באזור הגבות, באזור הקרקפת, "השלמת" זיפי זקן וריסים כתוצאה מהשתלות שיער, כיסוי כוויות (גם כאלו שלאחר טיפול של כימותרפיה), והסוואת צלקות בכל חלקי הגוף כתוצאה מניתוחים, תאונות וכן תיקוני שפה שסועה.

  

 

מהם חומרי הצביעה המוחדרים אל העור בתהליך האיפור?

 

איפור קבוע או, כאמור, בשפה המקצועית, מיקרופיגמנטציה או דרמופיגמנטציה, מתייחס לפעולת החדרת פיגמנט צבע אל השכבה העליונה של הדרמיס. יש לשים לב באילו חומרים משתמש המטפל היות ומדובר בסוג פיגמנטים (צבעים) מיוחד במינו.

 

הפיגמנטים (הצבעים) המוחדרים אל העור, מבוססים על חומרים טבעיים, בעיקר מינרלים, והם חייבים להיות מאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות. מדובר בחומרים שונים בתכלית מצבעי קעקוע, היות ואלו צבעים שמוחדרים לשכבה העמוקה של הדרמיס והם מורכבים מחלקיקים גדולים וכבדים יותר אשר מכילים מתכות.

 

 

מה ההבדל בין קעקוע רגיל לאיפור קבוע שנעשה בשיטת המיקרופיגמנטציה?

 

צבעי הקעקוע המצויים ברוב המכונים והחנויות המציעים שירותי קעקוע, מורכבים מצבעי היסוד כחול, אדום וצהוב. בשל כך, לא ניתן יהיה להגיע באמצעותם להשגת דיוק מירבי של גווני עור, כגון צבע אפרסק, גוון צהבהב, גוון עור טבעי וכדומה. זו גם אחת הסיבות שהם אינם מתאימים לשימוש לצורך הדגשת תווי פנים וגם לא לטשטוש צלקות ולכן התוצאה בסופו של דבר ניראית גסה, מלאכותית ולא טבעית.

 

 

מה החומרים שבהם משתמשים באיפור קבוע שנעשה בשיטת המיקרופיגמנטציה?

בשימוש באיפור קבוע בשיטה זו, הפיגמנטים (הצבעים) המוחדרים לעור מבוססים על תערובת חומרים אורגניים ואנ-אורגניים באיכות גבוהה ביותר והם שונים לחלוטין מצבעי הקעקוע הרגילים. יש לשים לב כי צבעים אלו מאושרים על ידי משרד הבריאות הישראלי, ה FDA, מנהל התרופות האמריקאי וה CE, מכון התקנים האירופאי.

 

 

מי רשאית לעסוק באיפור קבוע?

איפור קבוע יכולה לבצע בעלת תואר  M.P.S.- Micro Pigmentation Specialist, אשר עברה הכשרה מתאימה בבית ספר לאיפור קבוע. יתרון אדיר יהיה לבעלת מקצוע שהיא גם בעלת ניסיון הנושק לעולם האיפור והאסתטיקה. 

 

 

איפה ניתן לבצע איפור קבוע?

 

רצוי לפנות למכון רפואי, שמעסיק מאפרת שמתמחה בתחום הפארא-רפואי. חשוב להגיע לפגישת ייעוץ הכוללת תיאום ציפיות, מילוי טופס הצהרת בריאות, ביצוע טסט אלרגיה וצבע וכן להתרשם מעבודות המאפרת. חובה לבוא לבקר טרם התהליך במכון היופי/מרפאה ובביקור זה שימו לב היטב להתרשם מתנאי ההגיינה שבמקום.

 

 

מהם השלבים של איפור קבוע?

 

השלבים באיפור קבוע כוללים; פגישת ייעוץ, צילום האזור המטופל (תמונות "לפני ואחרי"), אלחוש המקום המטופל באמצעות ג'ל לידוקאין. את האלחוש יש למרוח כ-40 דקות לפני תחילת הפעולה. צריך לקחת בחשבון שבסיום הפעולה המקום ייראה מעט אדמומי והצבע יהיה כהה פי 3 מהגוון הרצוי.

 

לאחר גמר הפעולה, האזור המטופל יראה מעט אדמומי ונפוח למספר שעות. ביום המחרת יופיע בדרך כלל גלד ותוך שבוע ימים מיום הפעולה, העור עובר שלב "קילוף" וניתן להבחין בריקמה בריאה והצבע הסופי יהיה ניכר לעיני המתבונן.

 

במהלך תקופת ההגלדה יש למרוח תכשיר אנטיספטי מדי יום. כעבור 3-4 שבועות מיום הפעולה, הפיגמנט יתייצב בעור, ולאחר מכן ניתן לחזור על הפעולה בשנית על מנת לחזק את הגוון. במקרה של עור עדין ודק מאוד או בעור מבוגר מאוד אפשר לעיתים לוותר על פעולה נוספת.

 

 

כמה זמן מחזיק איפור קבוע?

 

האיפור הקבוע מחזיק בד''כ כשנתיים. קליטת הצבע שונה ממטופל למטופל ויכולה להיווצר דהייה מואצת של הפיגמנט אם קיימת חשיפה לשמש, או בשל נטילת תרופות, מחלות, או שימוש בתכשירים קוסמטיים המכילים מרכיבי רטינול וחומצות. רצוי לתחזק את האיפור ולחזקו מדי שנה במידת הצורך. הצבע ייעלם לחלוטין בתקופה שבין שנתיים עד חמש שנים.

 

 

מה עושים אם מתחרטים על האיפור הקבוע? 

 

במידה והלקוחה התחרטה ניתן למחוק את האיפור באמצעות לייזר או בצביעה חוזרת בגוונים טבעיים. איפור קבוע כושל ניתן להסרה ע''י לייזר או ע''י צבעי קאמופלאש-צבעים בגווני העור.

 

 

איפור קבוע לצורך הדגשת גבות

 

ההמלצה לאיפור קבוע באזור הגבות היא לשמור על עיצוב קלאסי שמתאים למבנה הפנים. המאפרת משרטטת על עצם הגבה את העיצוב החדש, כל זה בעזרת הצבע המקורי אותו תחדיר פנימה בשלב מאוחר יותר עם המחט החשמלית. ניתן להשוות בין השרטוט החדש לגבה הקיימת.

 

הגבות הן אלמנט אסתטי חשוב ומאזן למבנה הפנים, בכל גיל אפשר לתקן פגמים קטנים כגון-אסימטריה, מילוי חורים ותיקון צלקות בגבה. אפשר גם ליצור כמעין אפקט ''מתיחה'' והרמה לאזור העפעפיים. בטכניקות מתקדמות מאוד ניתן ליצור מראה טבעי ביותר בשיטת "השערה" כולל אפקט היילייטס לשם השגת אפקט של "הרמת הגבה". הטיפול מתאים לנשים ולגברים.

 

 

"איזה גוון תרצי, גבירתי?"

 

רצוי לבחור צבע קרוב ככל האפשר לצבע הגבות הטבעי. תפקיד המאפרת לשמש כיועצת ולהסביר למטופלת מדוע גוון זה או אחר מתאים לגוון עורה.

 

 

כמה עולה איפור קבוע?

 

תמיד, כדאי להיזהר ממכונים שמציעים מחירים זולים במיוחד, ולזכור שלעיתים קרובות הזול עולה בוקר. במידה ומציעים לכם מחירים זולים בצורה משמעותית מכ-2000 שקלים (מחיר ממוצע לאיפור קבוע מקצועי), בדקו היטב את המכון שמציע לכם מחיר נמוך מאוד, בקשו המלצות וכל מה שיניח את דעתכם. 

 

 

כמה זמן נמשך הטיפול?

זמן טיפול: כשעה ורבע.

 

 

 

איפור קבוע: הדגשת קו הריסים / אייליינר


הדגשת קו הריסים או אייליינר, ניתן לבצע בטכניקה של קעקוע קו דק מעל העפעפיים העליונים או מתחת לעפעפיים התחתונים. אפשר גם לתת מראה מודגש ע''י קעקוע של נקודות צפופות בין הריסים, מה שמקנה מראה טבעי לחלוטין. מטרת פעולה זו היא לתת נפח לריסים ולא כתחליף לעיפרון העיניים. טיפול זה מיועד גם לנשים וגברים שאיבדו ריסים מסיבות שונות כגון כוויה, כימיותרפיה. בנוסף, אפשר להשתמש בטכניקות לייצור נקודות אור בזויות הפנימיות של העיניים וגם בחלק הפנימי של קו הריסים - כך שיווצר אפקט של עיפרון עיניים בהיר.

 

כמה עולה איפור קבוע ריסים או אייליינר?

מחיר לאיפור קו עליון: כ-2,000 ₪

מחיר לאיפור קו תחתון: כ-2000 ₪

מחיר קו עליון ותחתון: כ-2,800 ₪ שניהם יחד.

 

 

כמה זמן נמשך הטיפול?

כחצי שעה לכל עפעף.

 

 

 

איפור קבוע: תיחום והדגשת שפתיים


אזור השפתיים הינו האזור החושני ביותר בפנים והדגשת השפתיים אמורה להחזיר להם חיות נעורים ולא להקנות מראה מאופר בקפידה. בעזרת איפור קבוע ניתן ליצור קונטור: פס תוחם או מילוי ותיחום מדורג, הקטנה והגדלת שפתיים, תיקון
דפורמציה וצלקות באזור השפה. ניתן גם 'לנפח' מעט את השפתיים בעזרת 'היילייטס'.

 

 

מה עושים?

 

ניתן לאפר את השפתיים בשתי דרכים שונות: האחת קונטור, זהו הפס התוחם את השפתיים, והשניה באמצעות פעולת מילוי השפה כולה בצבע. בשני המקרים רצוי לעבוד עם צבע טבעי שלא נותן מראה עם קונטרסט (ניגוד) ומלאכותי.

 

הערה חשובה: לפני הליך כזה יש לקחת כדורים נגד הרפס כיומיים לפני הטיפול, ולהמשיך לקחת את הכדורים גם שלושה ימים אחרי הטיפול.

 

 

כמה עולה?

מחיר קונטור: כ-2,000 ₪.

מחיר קונטור ומילוי שפתיים: כ-2,800 ₪.

 

 

כמה זמן נמשך הטיפול?

זמן הטיפול נמשך בין שעה לשעה וחצי.

 

טיפ: הנחת קוביות קרח על השפתיים, מייד לאחר הטיפול תורמת רבות לתהליך ההחלמה.

 

 

 

איפור קבוע: טשטוש צלקות, והשלמת מראה טבעי

 

טכניקת האיפור הקבוע מסוג מיקרו פיגמנטציה מטפלת בטשטוש צלקות לפני ואחרי ניתוחים כירורגים, טיפול בנגעי עור כמו ויטיליגו (בהרת) והשלמת הליכים כירורגים כגון יצירת עטרה לאחר כריתה ושחזור של השד.

 

 

 

 

 

לצפייה בתמונות שיחזור שדיים, פטמות ועטרות לאחר כריתה הכנסו אל האתר של ד"ר חיים קפלן, מומחה לניתוחים פלסטיים ומשחזרים. כתובת האתר: http://dr-haimkaplan.co.il/

 

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל