שימי פס - אייליינר

בעיפרון או במכחול? אייליינר מדגיש את העיניים ולנו יש מדריך שילמד אותך לא לצאת מהקווים

שימי פס - אייליינר (ברברה פלבין בצילום של לוריאל פריז)
מאת: קרן אוחיון

אמנם, הטרנד בחורף הקרוב (ראו בהמשך את התמונות מתצוגת החורף של מאק בניו יורק) הוא קווים (או פסים) בגראפיות בלתי קונבציונלית, קווים שבורים, גיאומטריה מורכבת ובקיצור - הא-סימטריה שולטת, רובנו נבחר בסופו של דבר, לוותר על הגישה האומנותית המיוחדת ולצייר פס קלאסי, חתולי או מלוכסן. במילים אחרות, פשוט פס צמוד לעפעפיים העליוניים. אבל איך עושים זאת בלי לצאת מהקווים? האם נבחר בעיפרון, טוש או מכחול? כל התשובות במדריך שלנו.

  

איב סן לורן 

 מראה החורף של איב סן לורן (צילום: ניקולה ורנר)

 

כמו פס, פס על הפנים - שלב אחרי שלב

 • בחירה של מברשת נכונה לאייליינר - תביא לתוצאה טובה. 

  כיום קיימים בשוק מספר סוגי חומרים של אייליינר: אייליינר נוזלי, אייליינר ג'ל, אייליינר בצללית או עיפרון ואייליינר שמגיע בתצורה של טוש.

   

  בדקי בחנות מהי האופציה הנוחה לך ביותר: ניתן לבחור בין מברשת דקה ומחודדת, מברשת זוויתית או מברשת בעלת ראש ישר ודק. האייליינר שמגיע בטור או בעיפרון, מיועדים למי שהיא כבר מומחית בתחום ומיומנת במשיחת הקו.

 • לפני שאת מורחת - הרימי את הסנטר. על מנת ליצור אייליינר בעצמך בקלות, הרימי את הסנטר כלפי מעלה כאשר את מול המראה, באופן בו עפעף העין נגלה כמעט בשלמותו בעוד העין פקוחה, הפוזיציה הזאת תאפשר לך נגישות לקו הריסים כולו ומדד נוח לסימטריה.

 • השעיני את המרפק שלך. הניחי את מרפקך על השולחן על מנת להוסיף יציבות ליד המשרטטת את האייליינר. הדבר יסייע ליצור קו אחיד.

 • התחילי מהקשה, עברי לקל. מומלץ להתחיל מן הצד היותר קשה לך לביצוע (אם את ימנית אז תתחילי בצד שמאל). באופן זה יהיה לך קל יותר להשוות את האייליינר בצד בו את שולטת יותר, למה שכבר יצרת.

 • כמות החומר שעל המברשת צריכה להיות מדודה. מוטב להתחיל עם פחות חומר ולהוסיף בהדרגה על פי הצורך. לרוב יהיה קל יותר להוסיף חומר מאשר להסיר עודפים (שלא לדבר על בזבוז של חומר יקר).

 • על מנת ליצור קו רציף ואחיד בעזרת מברשת זווית, כדאי להקפיד על העקרונות הבאים: כאשר את עובדת מהזוית הפנימית של העין כלפי חוף, החלק הארוך יותר של המברשת צריך לפנות לכיוון האף. כאשר את עובדת מהזוית החיצונית של העין כלפי פנים, החלק הארוך יותר של המברשת צריך לפנות לכיוון הרקות.

 • אייליינר קלאסי - בצורתו הקלאסית, האייליינר מחמיא תמיד לכל אחת. את הקו הקלאסי ניתן ליצור על ידי קביעת זווית הממשיכה את קו הריסים התחתון בכיוונו בצורה טבעית. שיטה פשוטה היא להצמיד את ידית המברשת, פיסת נייר או כל אלמנט ישר וחד אחר אל השליש החיצוני של קו הריסים התחתון ולסמן בעזרת עיפרון או צללית את הזווית הנוצרת בפינת העין. וודאי כי הזווית שווה בשני הצדדים לפני שרטוט האייליינר המלא.

 • התחילי את שרטוט האייליינר מן הזוית החיצונית של העין כלפי פנים - שרטטי את האייליינר כשהעיניים פקוחות, בשביל לראות את התוצאה תוך כדי יצירת הקו. שרטוט הזוויות החיצוניות קודם, יסייע לך לפתור בעיית סימטריות. לאחר שאת מוודאת כי הזווית החיצונית אשר יצרת שווה בין העיניים, המשיכי בשרטוט האייליינר מן החוץ אל הפנים.

 • את יכולה לשלוט בעובי הקו המצוייר על פי מידת הלחץ אשר את מפעילה עם המברשת על העין. לחץ חזק מדי יעקם את סיבי המברשת הגמישים וייצור קו עבה אשר אינו אחיד. מצאי מידת לחץ קבועה שנוחה לך.

 • צללית לפני הפס. לפני השימוש באייליינר נוזלי, ניתן ליצור את קו המתאר לאייליינר בעזרת צלללית בכהות בינונית, היות וזו ניתנת לתיקון והסרה בקלות יחסית. היעזרי במברשת שטוחה וישרה טבולה בצללית חומה או אפורה כהה על מנת לסמן בנגיעות את גובה (עובי) ואורך קו האייליינר. כאשר את מרוצה מקו המתאר, תוכלי לעבור עליו בבטחה עם האייליינר הנוזלי. באופן זה ניתן להתגבר על בעיות של סימטריה ביצירת האייליינר. את עודפי הצללית ניתן לנקות בקלות יותר מאשר ליינר נוזלי.

 

 

מראה החורף של malu wilz לחורף 2013

מראה החורף של malu wilz לחורף 2013

 

 

 טיפים להנחת אייליינר מושלם: 

 • על מנת לחדד את הקצה החיצוני של האייליינר: מומלץ להיעזר במקלון לניקוי אזניים ולמשוך בעזרתו את הפינה לפני שהחומר מגיע לדרגת ייבוש סופית.

 • במקרים של אי דיוק ביצירת הזווית החיצונית של האייליינר: הצמידי קלנסינג טיפ כאשר המקל מונח באותו קו הממשיך את קו הריסים התחתון, הצמידי אותו הייטב לזווית העין ומשכי. מסיר האיפור "יחתוך" וינקה את השאריות וייצור כמעל באופן אוטומטי זווית בצורה מדוייקת.

 • על מנת ליצור אייליינר רצוף ומלא: חשוב להצמיד את הקו המצוייר לשורשי הריסים ממש ולהקפיד לכסות גם את שורש הריסים על מנת שלא יישאר חלק לבן בבסיסם.

 • מפינת העין החיצונית לפנימית: הקלי על עצמך ליצור קו ישר על ידי כך שקודם כלל תשרטטי עם האייליינר את הקו מעל השליש האמצעי של העין. לאחר מכן חברי את השפיץ החיצוני והפנימי אל קצוות הקו שכבר יצרת.
 • התאמני בקווים ארוכים: התאמני באייליינר על שתוכלי לעבוד בבטחון בקוים ארוכים ורצופים ככל הניתן במקום בקווים קטנים רבים. על מנת לייצב את היד, מקמי את המברשת לכל אורכה במקום הרצוי לך, לחצי אותה קלות אל העפעף, נשמי ומתחי קו. וודאי כי כמות החומר על המברשת היא מספקת כדי להמנע מקווקווים רבים.

 • מתיחה לבדיקה: על ידי מתיחה קלה של העפעף בדקי כי הצבע מגיע ומכסה את כל קו שורש הריסים.

 • מעגל ריסים: ייתכן ותמצאי כי קל לך יותר לשרטט את האייליינר אחרי שימוש במעגל ריסים שמרחיק אותם מעט מקו הריסים ומגדיר בצורה ברורה יותר את צורת העין ואת גבולותיה החיצוניים והפנימיים.

 • אייליינר נוזלי: במידה ועשית שימוש באייליינר נוזלי, הניחי לחומר להתייבש מעט לפני פתיחה מוחלטת של העין על מנת למנוע הכתמת העפעף העליון. ניתן להשתמש באיילינר עמיד במים ולהניח לו להתייבש היטב.

 • אם עינייך רחוקות זו מזו: תוכלי יצור אשלייה כי הן קרובות יותר אם תתחילי את שרטוט האייליינר החל מן הזווית הפנימית של העין, באזור הקרוב לאף.

 • אם עיניך קרובות זו לזו: מוטב לתת יותר נפח לאייליינר החל מן השליש האמצעי של קו הריסים וכלפי חוץ ולדקק אותו עד כמה שניתן בזוויות הפנימיות של העין.

 

הטרנד הלוהט בתחום האייליינרים על פי מאק: קווים גיאומטריים (צילום: מאק חו"ל) 

הטרנד החם על פי מאק: קווים גיאומטריים (צילום: מאק חו"ל)

מגוון אייליינרים הקיימים בישראל

 

 

 

 

 אייליינרים בצבעים וסוגים. צילום: יח"צ

1. סופטאץ' 100 שקלים; 2. קלרינס 164 שקלים; 3. פופה 105 שקלים; 4. מינרז 99 שקלים; 5. שיק 41 שקלים; 6. לוריאל 96 שקלים 7. איב סן לורן 190 שקלים;   8. בועז שטיין 110 שקלים; 9. מייבלין, 90 שקלים; 10. מאדינה מילאנו 109 שקלים

 

 

* תודה מיוחדת לנטע סקלי, סניור ארטיסט ב"מאק" ישראל.

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל