מילוי וטיפול בקמטים - המדריך השלם (מילוי וטיפול בקמטים)

קמטים - חומרי מילוי ביולוגיים

חומרים ביולוגים משמשים בעיקר למילוי סדקים וחריצים קטנים ולמילוי שפתיים. מהם החומרים הביולוגים ומה מקורם, כיצד מתבצעות ההזרקות ובאיזו תדירות. הנה כל התשובות

רוצה להתייעץ עם מומחה לטיפול בקמטים?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

הרפואה הפלסטית מציעה למי שלא מצליח להתיידד עם קמטיו, או עם סכין המנתחים טיפולי הזרקה, המבוססים ברובם על מילוי. אך מהם המילויים הללו, ומה מקורם? בפרק הקודם עסקנו בחומרי מילוי אוטולוגיים המופקים מגוף המטופל בעצמו (בעיקר שומן ורקמת שומן).

 

החומרים הביולוגים מופקים מן החי, הנפוצים מסוג זה הם חומצה הילארונית, קולגן, ופולימר של חומצת חלב.

 

חומצה היאלורונית

חומר ההזרקה הפופולארי ביותר היא מופקת מחיידקים בהנדסה גנטית ועוברת שינויים מבניים קלים המאפשרים עמידות טובה יותר בגוף.

 

קולגן

מופק מרקמות של בקר או חזיר.

 

יתרונות וחסרונות

החומצה היאלורונית והקולגן טובים במיוחד למילוי סדקים וחריצים קטנים ולמילוי שפתיים. צריך לחזור על ההזרקות האלה פעמיים, בהפרש של חודש  ובדרך כלל התוצאה נשמרת מספר חודשים עד כשנה וחצי (החומרים מתפרקים מהר יותר באזורים עם תנועתיות רבה יותר למשל שפתיים).

 

כיצד ממלאים, והאם מרדימים 

חומרי המילוי מוזרקים באמצעות דקירות של מחט זעירה. הכאבים אמורים לחלוף בתוך שניות, מכיוון שהקולגן והיום גם תכשיר אחד של חומצה היאלורונית (גובידרם אולטרא) מכיל גם חומר הרדמה מקומית.

 

פולימר של חומצת חלב - מילוי שקעים

הפולימר (בשמו המסחרי - ניופיל) הוא הזול בחומרים הביולוגיים והוא מסונתז במעבדה, אבל כדי למלא שקעים (שלכך הוא משמש לרוב) יש צורך בכמות גדולה ממנו, ויש צורך לחזור על ההזרקות כעבור כחודש. התוצאה נשמרת בין חצי שנה לשנה.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל