עיסוי שבדי - המרגיע הלאומי

איך הפך העיסוי השבדי למסאג' הפופולרי בישראל ומה הוא יכול לעשות לכם?

עיסוי שבדי - המרגיע הלאומי ()
מאת: מערכת בלו

אחת השיטות הנפוצות ביותר לטיפול ולשחרור הגוף והנפש הוא העיסוי השבדי. העיסוי מבוצע באמצעות שמנים ארומטיים בטכניקות שונות שמטרתן הרפיית השרירים, המרצת מחזור הדם, רגיעה והחזרת תחושת הוויטליות.

 

עיסוי שבדי הוא הקלאסיקה של הרוגע, ההרפיה ושחרור הנפש. תחילתו של העיסוי השוודי במאה ה-19, כאמצעי לשיפור זרימת הדם והלימפה בגוף. אבי השיטה פֶּר הנדרקי לינג - פרופסור שבדי לרפואת ההתעמלות, פיתח שישה יסודות עליהם מושתת העיסוי, והביא את בשורת העיסוי ההוליסטי המרגיע, אך לא זכה שיקראו את השיטה על שמו, אלא על ארץ מולדתו.

 

המהלך השנים העיסוי השבדי עבר מספר שינויים, שידרוגים ועדכונים, יסודותיו המרגיעים והשימוש בשמנים ארומתיים אמנם נותרו, אך שולבו בו מספר טכניקות משיטות העיסוי ההולנדי, ולכן במקומות מסוימים הוא מוכר גם כעיסוי קלאסי (או אירופאי).

 

מגע בעזרת שמנים ארוטיים

 

מעבר לניחוחות נעימים, לשמנים הללו תכונות תרפיותיות שונות ובשימוש ממוקד גם תכונות המסייעות לחיזוק מערכת החיסון. העיסוי בעזרת שמנים ארומטיים מסייע למטופל להגיע לרגיעה נפשית ולמתן מתח וסטרס המפחיתים את עמידות הגוף לזיהומים. מעבר לכך העיסוי עובד על הרקמות הרכות והשרירים של הגוף, בטכניקות שונות של חימום הרקמות, לחיצות ועוד.

 

יסודות העיסוי השבדי של פרופסור לינג - שלב אחרי שלב

 

ליטוף: העברת ידי המעסה בתנועות עדינות על האזור המיועד.

חיכוך: חימום הרקמות אמצעות יצירת חיכוך. 

רטט: תנודות מהירות של הידיים לשחרור וחימום השריר.

הקשות קצביות: בעיקר בשרירים ובשכמות, בעזרת גב כף היד.

לחיצה: באמצעות האגודלים ישירות על שריר ובצד עמוד השדרה.

עיסוי עמוק: דחיפה וגלגול כף היד באזורי שרירים.

 

גוף - נפש

העיסוי השבדי נכלל במשפחת העיסויים ההוליסטיים והדגש העיקרי בו בהיבט הפסיכולוגי: להרגעות הנפש, שחרור עומס נפשי ולחץ ובהיבט הרוחני. אמנם העיסוי איננו עובד על הרקמות העמוקות ולעומק השרירים, ואיננו נועד לטיפולים ולבעיות אורתופדיות כמו שיטת הטווינה למשל - הפיזיותרפיה של הרפואה הסינית. עם זאת, לעיסוי השבדי השפעות חיוביות על כל מערכות הגוף כפועל יוצא של הרגעות הנפש וכתוצאה מהטיפול עצמו.

 

אם כך, מעבר להרגעות הנפש, עיסוי שבדי מסייע לריפיון ושיחרור שרירים, להמרצת מחזור הדם, ניקוי רעלים, זירוז חילוף החומרים, שחרור מיגרנות וכאבי ראש, בגוף ועוד.

 

עוד שיטות לרגיעה וריפוי:

טווינה - פיזיותרפיה סינית

שיאצו: תורת הלחיצות

הכל על כירופרקטיקה וקינסיולוגיה

רולפינג (אינטגרציה מבנית): לטיפול בעמוד השדרה

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)
   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל