פילינג - המדריך המלא ()

פילינג בינוני - המדריך המלא

להבדיל מפילינג שטחי לפילינג הבינוני מספר שיטות ודרכים שונות. קבלו מורה נבוכים לפילינג בינוני: הטכניקות - באמצעות חומצת TCA, באמצעות פנול או קרן לייזר, למי הן מתאימות, ההחלמה והתוצאות

רוצה להתייעץ עם מומחה לפילינג?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

פילינג בינוני מרענן את מראה העור, משפר את מראה הקמטים העדינים ובעזרתו אפשר לסלק יותר כתמי פיגמנטציה מאשר בפילינג שטחי (שם זה קורה אחרי כמה טיפולים).

 

כמו הפילינג השטחי וכמו הפילינג העמוק, גם הפילינג הבינוני עושה כוויה שבעקבותיה באים קילופים. ההבדלים נעוצים בעומק הכוויה, ובהתאם לכך במידת הקילוף הבאה אחריה. פילינג בינוני, כשמו כן הוא: יותר עמוק מהפילינג השטחי, פחות עמוק מהפילינג העמוק.

 

פילינג בינוני - הטיפול, השיטות, יתרונות וחסרונות

להבדיל מהפילינג השטחי, שנעשה על ידי מריחה של קרם או נוזל, את הפילינג הבינוני והעמוק אפשר לבצע בכמה טכניקות:

 

פילינג בינוני באמצעות חומצת TCA

בשיטה זו (Trichloro Acetic Acid) מבוצע הפילינג באמצעות מריחה של חומצה אצטית טריכלורית, בה ניתן להשתמש בריכוזים שבין 20% ל - 70%.

 

עומק הפילינג המתקבל (בינוני או עמוק) תלוי באחוז הריכוז של החומר (יותר מרוכז, יותר עמוק) במספר המריחות שלו - שהן יותר שפשוף ממריחה - ובחוזק השפשוף.

 

ככל שמשתמשים בחומר בעל ריכוז גבוה יותר, וככל שמשפשפים חזק יותר, כך הפנים חלקות יותר.

 

פילינג בינוני באמצעות פנול

פנול הוא חומר כימי חזק (המשמש גם לניקוי שירותים) שמופיע בצורת נוזל וגורם בדרך כלל לפילינג עמוק. לצורך פילינג בינוני משתמשים בו בריכוזים נמוכים, או ביחד עם חומר נוסף בשםCroton Oil שמשמש להגברת פעילותו של הפנול.

 

הפנול דורש זהירות, הוא גורם בדרך כלל לפילינג עמוק, זהו חומר שקשה לשלוט בו, ולכן קשה להשתמש בו למטרות פילינג בינוני. ועוד דבר שכדאי לדעת מראש: יש לו ריח מאוד חריף.

 

הטיפול מתבצע בשכיבה. הרופא מנקה את הפנים בעזרת מים וסבון, ואחר כך גם עם אלכוהול, והכל כדי לנקות את עור הפנים גם ממייק-אפ וגם מהשומן הטבעי שלו. אחרי שהפנים נקיים לחלוטין, הרופא טובל קיו-טיפ (שמזכיר מקל לניקוי אוזניים) בנוזל הפנול ומורח אותו על הפנים בשכבה דקה ואחידה. לסיום, מורח הרופא וזלין על הפנים הצרובים, כדי שהעור לא ירגיש נורא יבש, וזהו. אפשר ללכת.

 

מה מרגישים בזמן מריחת הפנול?

צריבה. זה צורב מאוד.

 

איך נראים אחרי פילינג פנול?

ביציאה מהמרפאה תראי קצת אדומה. כמה שעות אחר כך, ובוודאי למחרת, תראי עוד יותר אדומה, וגם נפוחה. ככה זה ייראה בערך שבוע. הנפיחות תתחיל לרדת אחרי יומיים, עור הפנים יתייבש, יעלה גלד חום ויתחיל להתקלף.

 

כמה זמן אורך תהליך ריפוי פילינג פנול ומה צריך לעשות במהלכו?

פילינג בינוני מקביל לכוויה בדרגה שניה, ומשך הריפוי שלו נמשך בין 5 ל-10 ימים.

במהלך הזמן הזה יש לנקות את הפנים פעם ביום במים וסבון - ולא בחומרים אחרים, משום שאחרי פילינג יש נטיה לתגובות אלרגיות וצריך להיזהר. פרט לניקוי היומי של הפנים יש להקפיד שהפנים יהיו מרוחות כל הזמן בווזלין.

 

חשוב מאוד!

אחרי פילינג בינוני, כל עוד הפנים אדומים או ורודים, יש להימנע לחלוטין מחשיפה לשמש. למה? כדי שלא יופיעו על פנייך כתמי פיגמנטציה כהם.

 

יתרונות פילינג בינוני

התהליך אינו דורש אישפוז ולכן ניתן לבצע אותו בקליניקה של הרופא

 

חסרונות פילינג בינוני

מוגבל ביכולתו לטפל בקמטים עמוקים ובשינויי פיגמנטציה עמוקים.

 

פילינג בינוני באמצעות לייזר

פילינג בינוני באמצעות לייזר בעוצמה נמוכה (5-4 ואט) או בתבנית Feather touch. הלייזר גורם לכוויה מבוקרת בעומק הדרמיס העליון. העוצמה הנמוכה היא האחראית להיותו של הפילינג בינוני (ולא עמוק). תבנית ה- Feather touch מתייחסת לסוג הסריקה של המכשיר על העור.

 

תחילת התהליך דומה לזה שמתבצע לפני פילינג באמצעות פנול: את שוכבת והרופא מנקה את פנייך במים, סבון ואלכוהול. אחר כך הוא מכוון את מכשיר הלייזר לעוצמה הרצויה - שנשארת קבועה לאורך כל התהליך - ועובר עם הזרוע של המכשיר על פנייך. בקצה הזרוע נמצאת מעין דיסקית עגולה, שקוטרה נע בין 5 ל- 11 מ"מ, דבר המחייב את הרופא לעבור על כל הפנים בשיטה של עיגול אחרי עיגול. בסיום, הרופא לוקח גאזה רטובה, מנקה את העור השרוף, מורח וזלין על הפנים, וזהו. אפשר ללכת הביתה.

 

מה מרגישים במהלך פילינג בלייזר?

כאבים, אלא אם כן זה נעשה בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית מספקת.

 

איך נראים אחרי פילינג לייזר?

בדיוק כמו אחרי פילינג בינוני באמצעות פנול: ביציאה מהמרפאה תראי קצת אדומה. כמה שעות אחר כך, ובוודאי למחרת, תראי עוד יותר אדומה, וגם נפוחה. ככה זה ייראה בערך שבוע, שבמהלכו יופיעו גם קילופים עדינים.

 

יתרונו של פילינג בינוני באמצעות לייזר

אין לו יתרונות מיוחדים על פני הפנול.

 

החסרונות פילינג בינוני באמצעות לייזר

התהליך עצמו לוקח יותר זמן ועולה יותר כסף.

 

חשוב מאוד!

גם אחרי פילינג באמצעות לייזר חשוב להשתמש במסנני קרינה ולהימנע מחשיפה לשמש. למה? כדי שלא יופיעו על פנייך כתמי פיגמנטציה כהם.

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל