הגדלת חזה ()

איפה חותכים? אזורי החתך בניתוח בניתוח הגדלת חזה

החלטת שאת רוצה לעבור ניתוח להגדלת חזה, מצאת את המנתח המתאים והחלטת על גודל השתל. עכשיו נותר להבין את מהות הניתוח, היכן מבצעים את החתך, ההרדמה והאם יש צורך באשפוז

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה להגדלת חזה?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

בחלק הראשון של המדריך המלא להגדלת חזה דיברנו על ההחלטה להגדיל את השדיים, בחירת המנתח הפלסטי ובחירת גודל השתל המתאים ביותר למידותייך. כעת, כל שעליך לעשות הוא להחליט על איזור החתך בהעתייעצות עם המנתח, להכיר את תהליכי הניתוח וההרדמה ולהיכנס אל תהליך השינוי בשלווה.

  

אזורי החתך / הצלקת איפה חותכים בניתוח הגדלת חזה? 

 

כדי לבחור את החתך הטוב ביותר עבורך התייעצי עם המנתח, ושימי לב שהכירורג הפלסטי אינו מנסה לבטל שיטה מסויימת רק משום שאין לו ניסיון בה. אם את חשה שחוסר ניסיון הוא המכשול, פני לפלסטיקאי אחר. אל תשכבי על שולחן הניתוחים בלי ביטחון גמור בתהליך, בשיטה הטובה והרצויה ביותר עבורך ותוך אמונה שלמה בפלסטיקאי שמנתח אותך.

 

ניתן להכניס את שתלי הסיליקון דרך מספר מקומות. המיקום משתנה בהתאם למקום ההחדרה הנבחר, ולכל אחת מהדרכים האלה יש יתרונות וחסרונות.

 

דרך בית השחי


היתרונות: הצלקת איננה על גבי השד עצמו (כלומר, לא פוגעת באיבר שאותו רוצים לייפות), החתך רחוק מהשתל (ולכן השתל אינו נשען עליו והצלקת אינה נפתחת), זהו איזור שכמעט ואין לו קלואיד, ואחרי כמה חודשים הצלקת כמעט ואינה נראית.

 

החיסרון: כדי לקבל תוצאה טובה וסימטרית יש צורך (של המנתח) בידע אנטומי ובהכרת השיטה.

ניתן להכניס את שתלי הסיליקון דרך מספר מקומות, המיקום משתנה בהתאם למקום ההחדרה הנבחר, ולכל אחת מהדרכים האלה יש יתרונות וחסרונות.

 

דרך גבול הפטמה
יתרון: בהסתרת הצלקת, בגלל הבדלי הצבע בין הפיטמה הכהה לשד הבהיר, ובגלל שבגדי ים וחזיות מסתירים אותה.

 

חיסרון: לעיתים הצלקת אינה מתרפאת יפה באיזור הזה. כתוצאה עשוי להיות גם איבוד של פיגמנט על הגבול שבין השד והפיטמה וגם קלואיד.

 

דרך הקפל התת - שדי
השיטה הפופולרית ביותר בניתוחי הגדלת חזה. שני חסרונותיה העיקריים של השיטה הם העובדה שלפעמים רואים את הצלקת (למשל, בשכיבה על הגב), וכן שהשתל עצמו "נשען" על הצלקת, ובמקרים של זיהום או בעיה אחרת הוא עלול להציץ ולהיראות דרכה.

 

איפה "יושב" השתל?
מתחת לרקמת השד (כלומר, מתחת לשד עצמו).
מתחת לשריר החזה הגדול (שנמצא מתחת לרקמת השד ומעל דופן בית החזה והצלעות).


בעבר, כאשר שכיחות ההתקשות של השתלים הייתה גדולה, הירבו הכירורגים להשתיל את הסיליקון מתחת לשריר. אבל, השתלה במקום זה אינה אנטומית, אינה מסוגלת לתקן צניחה קלה, ובזמן הפעלת השריר הזה (כמו בתנועות טניס או בזמן הרמה של משהו כבד) יש משיכה של השתל באלכסון כלפי מעלה, לכיוון בית השחי וגם ההחלמה מלווה בכאבים (ועל כך בהמשך בפרק - אחרי הניתוח). מסיבות אלה מקובל היום יותר להכניס את השתל מתחת לשד.

 

מאידך, במצבים בהם אין כלל רקמת שד (כלומר, כשהמנותחת שטוחה לגמרי), כששכבת השומן דקה במיוחד ורצוי ריפוד נוסף מעל לשתל, או במצבים שבהם הייתה התקשות בשתל שהיה מתחת לשד וצריך לשנות את מיקום השתל - מחדירים את הסיליקון מתחת לשריר.

 

מרדימים ומתחילים בניתוח הגדלת חזה

 

ניתוחי הגדלת חזה מתבצעים בהרדמה מלאה בלבד. תחילת הניתוח במתן אנטיביוטיקה לווריד, מחשש לזיהום (שהרי בכל זאת מדובר בהחדרת גוף זר לגופך), מבצעים את החתך במקום שנקבע ומפרידים את הרקמות.

 

בהמשך, בהתאם להחלטה בדבר מיקומו של השתל (מתחת לשריר או מתחת לשד), יוצרים מעין כיס שלתוכו מכניסים את שתל הסיליקון (בדיוק כמו הכיס שאנחנו יוצרים כשאנחנו ממלאים בשר או עוף, וסליחה על ההשוואה).

 

בסיום התהליך, תופרים את החתך וחובשים את החזה בחבישה לוחצת או בחזיית ספורט שמחזיקה היטב את החזה. מטרת החבישה כפולה: להפסיק את הדימום ולקבע את השתל למקום הרצוי.

אגב, מומלץ וצריך ללבוש חזייה מהסוג הזה במשך 24 שעות ביממה ולמשך כחודש ימים.

 

מקץ 40 דקות עד שעה וחצי יש לך חזה חדש.

 

האם מתאשפזים בבית החולים, אחרי ניתוח הגדלת חזה?


בדרך כלל לא. הצורך באישפוז תלוי במידת ההתאוששות מההרדמה ובהרגשת הביטחון שלך. אם התאוששת היטב ואת מרגישה שאת מעדיפה להיות בבית, אין בעיה. מצד שני, אם בית החולים משרה עלייך הרגשת ביטחון, את בהחלט מוזמנת להשאר, רק קחי בחשבון את עלות יום האישפוז, שתתווסף למחירו היקר גם ככה של הניתוח.

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל