הקטנת חזה (הקטנת חזה)

החלמה וחזרה לשגרה לאחר הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה אורך חמש שעות לכל היותר ודורש אשפוז בן לילה אחד. מה קורה כשיוצאים משערי בית החולים? הנה כל הפרטים: איך תיראי אחרי הניתוח ואיך תרגישי, מתי ניתן לשוב לעבודה, מתי מותר לקיים יחסי מין ומתי אפשר לחזור לפעילות ספורטיבית

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה להקטנת חזה?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

ניתוח הקטנת חזה נחשב ניתוח גדול בהיקפו. להבדיל מניתוח הגדלת חזה שבמהלכו משתילים שתלי סיליקון, בניתוחי הקטנת חזה כורתים גם את עודף העור וגם חלק ניכר מרקמת השד, מעצבים את רקמת השד מחדש בעזרת תפרים ומעבירים את העטרה והפיטמה למיקום גבוה יותר מאשר היו בו לפני כן. גם משך ההחלמה ארוך וטווח החזרה לשגרה - ארוכים יותר בניתוח הקטנת חזה מאשר בניתוח הגדלת חזה. 

 

החלמה קלה יותר וארוכה יותר אחרי ניתוח הקטנת חזה

הבשורות הטובות הן שיש מעט כאבים, ובאופן מפתיע פחות מאשר אחרי ניתוח הגדלת חזה. למרות שניתוח להקטנת חזה הוא ניתוח גדול יותר בהיקפו, הוא ניתוח תת עורי - כלומר, במהלכו לא חותכים שרירים ולא חודרים לדופן בית החזה - ולכן ההחלמה קלה יותר, אם כי היא ארוכה יותר.

 

ולמה ארוכה יותר? משום שיש הרבה חתכים שהריפוי שלהם הוא ריפוי איטי יחסית. המשקל הגדול יותר של השד והעובדה שאין מה שיתמוך בחתך התחתון, לא שריר ולא רקמת חיבור טובה, מאריכים את משך הריפוי.

 

לעיתים קרובות משאירים נקז באזור הניתוח למשך 24-48 שעות, כדי לנקז את הנוזלים הנצברים באיזור. את הנקז מוציאים במשיכה, שגורמת כאב רגעי.

 

בימים הראשונים אחרי הניתוח החזה רגישים מאוד באיזור החזה, ומומלץ להימנע מכל מגע עם האיזור, פרט למגע שדורשת החלפת החבישה.

 

איך נראים אחרי ניתוח הקטנת חזה?

איזור החזה כולל סימנים כחולים תת עוריים, עם תפרים, והשדיים הרבה יותר קטנים.

 

הבצקת והנפיחות של הרקמות יורדות בהדרגה. אחרי 3-4 חודשים הנפיחות תרד לגמרי וייראה הבדל של בין 10 ל- 15 אחוזים מהגודל שנראה אחרי החלפת התחבושת הראשונה.

 

בשיטה בה מבוצע חתך אנכי בלבד (מהעטרה לכיוון הקפל התת-שדי), שיטה שנקראת גם "כירורגיה עם צלקות קצרות", ייראה השד קצת מעוות וחסר בחלקו התחתון, והחתך עצמו ייראה לא סדיר, כאילו יש קפלים לאורכו. כל אלה יסתדרו לאחר כמה שבועות, כשהעור יתאים את עצמו לצורה החדשה. בכל מקרה, אין צורך להיבהל. הדברים נובעים משיטת הניתוח, וקחי בחשבון שהשד מגיע לצורתו הרצויה רק בין חודש לארבעה חודשים אחרי הניתוח.

 

האם צריך להפסיק פעילות ולשכב, אחרי ניתוח הקטנת חזה?

ממש לא. רצוי לרדת מהמיטה ולהסתובב מוקדם ככל האפשר לאחר הניתוח, וזאת כדי להקטין סיבוכים ריאתיים וסיבוכים שנובעים מהופעת קרישי דם ברגליים.

 

מתי אפשר להתרחץ אחרי ניתוח הקטנת חזה?

יום אחרי החלפת התחבושת הראשונית אפשר בהחלט להתקלח, ולא לשכוח ללבוש מיד אחר כך את החזיה.

 

אחרי כמה זמן אפשר לחזור לעבודה אחרי ניתוח הקטנת חזה? 

לעבודה משרדית אפשר לחזור לאחר שבוע-עשרה ימים, לעבודה פיזית, אחרי 4-6 שבועות.

 

מתי אפשר לפעילות ספורטיבית אחרי ניתוח הקטנת חזה? 

אחרי כ-6 שבועות אפשר לחזור לחדר הכושר ולאימוני כושר שונים, הליכה, ריצה וכולי.

 

מתי מותר לקיים יחסי מין אחרי ניתוח הקטנת חזה? 

רצוי להימנע מיחסי מין במשך שבוע עד עשרה ימים אחרי הניתוח, כדי לא לגרום לגודש בחזה ולנפיחות של הפטמה והעטרה. אחרי עשרה ימים אפשר לחזור, בזהירות, לקיים יחסי מין. מכל מקום, תהיי רגישה לעצמך ואם המגע כואב או מציק לך, היוועצי במנתח פלסטי המטפל.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל