הקטנת חזה (הקטנת חזה)

סיבוכים אפשריים בהקטנת חזה

בין ההחלטה לעבור ניתוח הקטנת חזה וחיפוש המנתח המתאים, רצוי שתהיי ערה גם לסיבוכים רפואיים וקוסמטיים העשויים להיווצר כתוצאה מניתוח הקטנת חזה. למשל, סימני מתיחה וצלקות בולטות, חוסר סימטריה, ירידה בתחושה וסיבוכים בריפוי הפצע. הנה כל הפרטים

רוצה להתייעץ עם מנתח פלסטי מומחה להקטנת חזה?
מלאי פרטים אלה ו-3 מומחים יצרו עמך קשר בהקדם.
מאת: ד"ר חיים קפלן

בפרקים הקודמים של המדריך לניתוח הקטנת חזה דיברנו על ההחלטה לגשת לניתוח, סיפרנו על מהלך הניתוח וההרדמה. הפעם, נרחיב את המידע עם הפרטים שחשוב מאוד לדעת, אם כי הם לא נעימים.

 

כל הניתוחים הפלסטיים, ובהם מתיחת פנים, הגדלת חזההקטנת חזה, מתיחת בטן ועוד הם צעדים מרחיקים מבחינה פיזית ובריאותית, ואין להקל בהם ראש. כך שכל הפרטים צריכים להיות ידועים וברורים כדי שתקבלי החלטה מודעת, שקולה ונכונה עבורך, ולכן כעת נעבור לדבר על הסיבורכים האפשריים בניתוח מתיחת פנים.

 

את לפני אחד המהלכים הגדולים בחייך, וכדאי שתהיי מודעת לכל השלבים, למנתחים הבכירים, אבל גם לסיכונים. נכון, ברוב המקרים הניתוחים מצליחים והצלקות דוהות עם השנים, אבל במקרים שהניתוח לא מצליח את צפויה לעבור מסכת חוזרת של ניתוחים או לחיות בצל עוגמת נפש. היי ערה לסיכונים ובדקי היטב את ההמלצות שאת מקבלת, דרך חברות, פורומים ייעודיים באינטרנט וכמובן רשימת ההצלחות המוכחת של המנתח הפלסטי שבחרת.

 

הפרעה בריפוי: פתיחת קו התפרים, זיהום, נמק של שולי החתך 

רקמת השד עשירה בשומן ועניה באספקת דם. בגלל שבמהלך הניתוח מרימים שתלי עור דקים יחסית, עלולה אספקת הדם לשולי הפצע להיפגע ולגרום להפרעה בריפוי הפצע. מה שתראי הוא פצע פתוח בעור.

 

מה עושים במקרה של הפרעה בריפוי?

במקרה כזה יש לטפל באזור על ידי משחות מקומיות, אנטיביוטיקה (לפי הצורך) וחבישה (בדרך כלל בעזרת חזיה) עד שהאיזור נראה נקי.

 

בשלב זה קיימות שתי אפשרויות: לתפור מחדש את האיזור או להניח למקום להתרפא באופן משני. בחירת צורת הטיפול תעשה על ידי הרופא על פי צורת הפצע גודלו וקצב הריפוי.

 

סימני חתכים  או צלקות אחרי ניתוח הקטנת חלזה: 

למרות שברוב המקרים החתכים נרפאים יפה, הצלקות דוהות עם השנים, ובסופו של דבר נשארים על השד סימנים בהירים בלבד, הרי שאצל חלק קטן מהמנותחות עלולות להופיע קלואידים או צלקות בולטות.

 

צלקות אלה, הנקראות היפרטרופיות, בולטות לגובה אבל לא חורגות בעוביין מהחתך המקורי. צבען של הצלקות האלה אדום, ולפעמים הן גם מגרדות.

 

האם הופעתן מעידה על איכותו של הרופא? ממש לא. צלקות מסוג זה אופייניות בדרך כלל לחולה מסויימת, שברוב המקרים כבר יודעת על נטיית גופה לפתח צלקות כאלה (בעקבות חתכים או חיסונים באיזור הכתפיים והחזה בעבר).

 

מה עושים עם הצלקות אחרי ניתוח הקטנת חזה? 

אחרי תהליך הריפוי, ניתן לשפר את ההצטלקות באמצעות חבישה עם פדים של סיליקון לתקופה של מספר חודשים. לעיתים יש צורך להוסיף הזרקות של סטרואידים לתוך הצלקת, או להפעיל עליה לחץ מקומי. לעיתים נדירות כדאי יהיה לחזור ולתקן את הצלקת, אם כי בדרך כלל ניסיון התיקון רק מחמיר את המצב.

 

חוסר סימטריה אחרי ניתוח הקטנת חזה: 

המנתח שואף להגיע לסימטריה של החזה, אבל לפעמים הוא פשוט לא מצליח או לא יכול. למה? בגלל מצב התחלתי של חוסר סימטריה (עוד לפני הניתוח), בגלל ריפוי לא שווה של שני השדיים (דבר שאי אפשר לצפות מראש), וגם בגלל תכנון לא נכון של הניתוח, או ביצוע לא טוב.

 

כל עוד מדובר בדרגה סבירה של חוסר סימטריה, שהרי לרוב הנשים אין סימטריה מלאה בין שני החזה, כל שלא יהיה צורך בתיקון.

 

מה עושים עם חוסר סימטריה אחרי ניתוח הקטנת חזה?

 

במידה ומדובר בחוסר סימטריה בולטת, רצוי לבצע ניתוח מתקן, אבל עדיף לחכות בין חצי שנה לשנה אחרי הניתוח המקורי.

 

 

ירידה בתחושה בפטמות, נמק (מלא או חלקי) של הפטמות אחרי ניתוח הקטנת חזה 

בגלל שבמהלך הניתוח מעבירים את הפטמה למקום אחר (במקרה זה מיקום גבוה), יש חשש לפגיעה בעיצבוב של הפטמות, דבר הגורם לירידה בתחושה בהן.

 

לעיתים נדירות ביותר גוררת העברת הפטמה פגיעה באספקת הדם אליה, דבר הגורם לנמק של הפטמה. הנמק יכול להיראות כהה (במקרה שיש פגיעה בניקוז הוורידי) או בהיר (כאשר הפגיעה היא באספקת הדם העורקית). במקרה של נמק לסיבוך של ירידה בתחושה אין טיפול.

 

מה עושים עם נמק לאחר ניתוח הקטנת חזה? 

במקרה של נמק יש לחכות עד תום תהליך הריפוי ואז לבצע שיחזור של הפטמה והעטרה.

 

 

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בעולם האסתטיקה של bello תמצאו מידע עדכני ואמין אודות כל הקשור לעולם האסתטיקה: הסרת שיער, הגדלת חזה, מנתחים פלסטיים, ניתוחים פלסטיים, טיפולי קוסמטיקה, שאיבת שומן, הסרת משקפיים, הלבנת שיניים ועוד. אם החלטת לעשות טיפול אסתטיקה אצל קוסמטיקאית או ניתוח פלסטי אצל מנתח פלסטי הגעת למקום הנכון. אתר bello מביא מאמרים, כתבות ומדריכים על כל תחום בעולם האסתטיקה והקוסמטיקה.
באתר תמצאו מידע מקיף ומגוון שמובא קוסמטיקאיות, מנתחים פלסטיים ומומחי אסתטיקה בכירים.

הסרת שיער בלייזרהלבנת שינייםחזההורדת שיערמנתח פלסטיקוסמטיקאיתניתוחים פלסטייםבוטוקסטיפולי קוסמטיקהפילינגעיצוב גבותרפואה אסתטית

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל