ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית הוא אחד הביטוחים הנפוצים ביותר שקיימים בשוק הביטוחים והפוליסות בישראל. ביטוח אחריות מקצועית מכסה מגוון רחב של תחומים ובעלי מקצוע

ביטוח אחריות מקצועית ()
רוצה להתייעץ עם מומחה ביטוח אחריות מקצועית?
מלאי פרטים אלה וניצור איתך קשר בהקדם.
ביטוח אחריות מקצועית הינו ביטוח שתפקידו לכסות את חבותו של בעל מקצוע, בגין כשלים בביצוע חובתו המקצועית. ביטוח אחריות מקצועית מכסה את פעולותיו של בעל המקצוע, המתרחשות עקב מעשה רשלנות, מחדל, טעות, השמטה, אשר תגרום נזק לצד שלישי, הלקוח.

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח חובה לכל בעל מקצוע חופשי. לא משנה אם מדובר בעורך דין, מאמן כושר אישי, מדריך בקייטנה, מדריך פילטאיס או נותן כל שירות אחר, חשוב שכל בעל מקצוע, יכסה את עצמו בעזרת ביטוח אחריות מקצועית.

 

איך הביטוח בא לידי ביטוי?

לשם כך נשתמש בדוגמה של מאמן למקצועות הספורט השונים. עבודה כמאמן ספורט, היא עבודה שדורשת עבודה רבה מהמאמן כלפי הלקוח. אותו לקוח, מבצע פעולות ספורט תחת הדרכתו של אותו מאמן. בגלל המחוייבות החוזית שיש למאמן כלפי הלקוח שלו, עליו לרכוש ביטוח, כדי שיהיה מכוסה מכל הנזקים שעלולים לקרות ללקוח. במקרה של פציעה, המאמן הוא זה שיצטרך לתת את הדין בנוגע לנזקים שהתרחשו, וכאן נכנס לביטוי פוליסת ביטוח אחריות מקצועית.

 

מה כוללת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית?

תפקידה של הפוליסה הוא לכסות את המאמן מפני נזק גופני שקרה ללקוח או נזק לרכוש. למאמן יש מחוייבות לספק ללקוח את מה שלעבורו הלקוח שילם ועליו לעשות זאת בצורה הבטוחה ביותר. פוליסת הביטוח שמוצעת כיום לרוב המאמנים מכסה את שתי החבויות שהוזכרו לעיל ואף כל חבות משלימה את החבות השנייה. במידה והפוליסה נערכה בצורה הזו, קשה יהיה לחברות הביטוח לדחות את התביעה והמאמן יהיה מכוסה מפני אותם נזקים שעלולים להתרחש.

 

מה צריך לבדוק בעת רכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית?

חשוב לבחור פוליסת ביטוח שתתאים לשירות שאותו אתם מציעים. יש הבדל בין הפוליסות במידה ואתם עורכי דין או מאמני כושר. בראש ובראשונה יש לבדוק את בסיס הפוליסה והאם היא באמת מתאימה למאפייני העבודה שלכם. שנית, יש לבדוק האם מדובר בפוליסת צד שלישי הכוללת ביטול חריג אחריות מקצועית או שמדובר בפוליסת אחריות מקצועית משולבת בביטוח צד שלישי. שלישית, אל תתביישו לשאול שאלות בנוגע לפוליסה שאתם רוכשים. עדיף להקדים תרופה למכה מאשר להגיע לרגע שהמכה תגיעה למפתן דלתכם.

 

לסיכום

כמו כל ביטוח, הביטוח אמור לכסות אתכם. כמו שאתם מבטחים את רכבם או את דירתכם, אתם צריכים לבטח את משלח ידכם. עדיף לשלם סכום נמוך למשך תקופה מסוימת, מאשר לשלם סכום גבוה מאוד במידה ומשהו יקרה לאחד הלקוחות שלכם. אל תישארו אדישים ותגידו "לי זה לא יקרה", תקדימו תרופה למכה ולכיס שלכם.

 

בעולם כושר וספורט של bello תמצאו מידע עדכני על אימוני כושר, תוכניות אימונים, בבית ובמכון כושר, לצד מאמרים של מאמני ומדריכי כושר מוסמכים בנושאים הקשורים לכושר, ספורט ואורח חיים בריא. אם החלטתם להיכנס לכושר, או שאתם רוצים לשפר את הכושר הגופני שלכם - אתם במקום הנכון. עולם הכושר של אתר bello מביא לכם את מיטב הכתבות על כל תחום הכושר הגופני, לרבות תחומי אימון פופולאריים כגון אופניים, פילאטיסחדר כושרמאמן כושר אישיאימון כושר

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל