דיאטת שוקולד

דיאטת שוקולד, כן זה אמיתי! ממצאי מחקר הראו כי אפשר לרדת יפה רק מאכילת שוקולד, דיאטת שוקולד מצויינת לצורך יריית הפתיחה אך שימו לב זה לא כזה קל כמו שזה נשמע

מאת: שרוני כהן

יש אלוהים!!!! צרחה אחותי מעברו השני של קו הטלפון וקראה לעברי בשמחה כי סוף סוף היא מצאה את הפתרון האולטימטיבי לכל נוסחאות הדיאטות בעולם:

 

דיאטת שוקולד!!!

 

זה אמיתי ואני לא צוחקת, היא אומרת לי ואני מדמיינת ברוחי את החיוך שלבטח מרוח על פניה כשל זוכת המיליונים בהגרלת הלוטו האחרונה. אני מאושרת!!!!!! היא צעקה וחיכתה לתגובתי.

 

רגע, רגע, חכי אמרתי לה, סוף מעשה במחשבה תחילה. תני לי לבדוק את העניין ואחזור אליך עם חוות דעת. היא אכן שתקה לשתי שניות, מנסה להבין מה הכוונה, נדמה לי שאולי גם ניכר מבט מאוכזב על פרצופה, אבל מיד התאוששה ועודדה: אין בעיה אחות שלי, תלכי תבדקי, אבל אני יודעת שמירב מהעבודה עשתה את זה וירדה בצ'יק תוך שבוע 3 קילוגרם וזה רק כי הקפידה לאכול רק שוקולד... והיא בכלל לא שמנה. אחיה מתחתן עם הדוגמנית הזו שסיפרתי לך עליה זוכרת? הקיצר היא ירדה במיוחד לכבוד החתונה שלו ויש לה שמלה "פצצתית" שתשב עליה עכשיו בול. אני רצה לסופרמרקט לפני שיסגור, אני חייבת לקנות שוקולד, נשיקות ביי.... דממת אלחוט.

 

החלטתי שאני רוצה לבדוק את העניינים ולהבין במה מדובר. צלצלתי אל חברתי, רייצ'ל דיאטנית במקצועה שמתגוררת באנגליה, בגולדס גרין אשר בלונדון ושאלתי לדעתה. (על הדרך הייתה לי ההזדמנות לשאול לשלומה ולאחל גם חג שמח).

 

אכן, היא אומרת לי במבטא אנגלוסקסי, יש דבר כזה והדיאטה שייכת לנישת דיאטות הכאסח, שעיקר מהותה מסתכמות בשלוש מילים שנשמעות לרבים דמיוניות:

 

לאכול שוקולד ולרזות! אם תאכלי, היא מוסיפה ואומרת בביטחון רק  2-3 חפיסות שוקולד ביום (סך של 300 גרם) ולא יותר, ותשתי הרבה מים ותו לא, מבטיחה, יורדים במשקל. אבל מדובר בתפריט לא מאוזן, לא בריא, מסוכן בריאותית ובהחלט לא מכיל את כל אבות המזון, אבל באמת שיורדים במשקל.

 

נחשב חישוב פשוט:

כל חפיסת שוקולד שמשקלה 100 גרם, מכילה ,נגיד, כ- 500 קלוריות. סיכום מהיר של 3 חפיסות נותן תוצאה קלורית העומדת על 1500 קלוריות ליום.תפריט הכולל 1,500 קלוריות ביום מוריד במשקל. בנוסף, היא הפנתה אותי אל מקבץ מחקרים שדנים בנושא שוקולד ובריאות שם טוענים החוקרים שבשוקולד יש חומרים נוגדי חמצון שעוזרים במלחמה של הגוף נגד מחלות לב, סרטן, הזדקנות וכו'.

 

ממצאי המחקר הראו כי אפשר לרדת יפה בשבוע, אבל כל הסיכויים שמיד לאחר הדיאטה יעלו את הקילוגרמים שנשרו חזרה. אז דיאטה זו יתכן שטובה לצורך יריית פתיחה כמו כל דיאטות הכאסח המהירות המכונות גם בשם דיאטות הבזק, אך אינה בריאה ובטח שאינה אפקטיבית אם לא ניכנס למשטר ריאלי ומבוקר של אכילה מאוזנת  ופעילות ספורטיבית בתום שבוע "צום השוקולד".

 

הערת אזהרה:

 

תפריטי הדיאטה המפורטים  כאן תחת קטגוריית דיאטה "בזק" ו/או "כאסח" הינם בגדר מידע בלבד והם לא נבדקו והוכחו מדעית. התפריטים המוצגים באתר מהווים מקבץ של אוסף תמציתי ממקורות מידע שונים מאתרי בריאות ותזונה אמריקאיים (כגון: http://www.letoque.ch) והעוסקים במגוון דיאטות "אופנתיות" שמטרתן לגרום לירידה מהירה במיוחד במשקל הגוף. דיאטות אלו כאמור גורמות לירידה דרסטית במשקל אך ספק רב אם ביכולתן לגרום לירידה של רקמת שומן בלבד. שימו לב כי  תפריטי דיאטה מסוג "בזק" / "כאסח" גורמים לירידה משמעותית ברקמת השריר וזהו  תהליך שאינו רצוי  בתהליך של דיאטה מה גם  דבר שמדובר בתוצאת לוואי שאינה מחמיאה לגוף. במהלכה של הדיאטה הזו, מבצע  הדיאטה צורך כמות נמוכה מאוד של קלוריות מה שיגרום לגוף לפתח מנגנונים אשר יאטו  את קצב חילוף החומרים וזאת בכדי לשמור על האנרגיה. כך נוצר מצב, שלמרות צריכת הקלוריות הנמוכה, הגוף לא מרזה ולא חלה ירידה במשקל. 


דיאטת כאסח, או בשמה האחר דיאטת בזק, לא נותנת מספיק זמן לגוף לסגל לעצמו הרגלי אכילה נכונים, ובמידה ולא ממשיכים לאחריה בדיאטה מאוזנת משלבת פעילות גופנית, אלא חוזרים לאכול כרגיל, המשקל עולה חזרה ולרוב חלה עלייה משמעותית מעבר לזו שהייתה קבועה בתחילת הדיאטה.

 

הדיאטות אינן מומלצות ואינן מתאימות בריאותית לכל אדם המחליט על פי שיקול דעתו האישית לבצען וחובה להיוועץ תחילה עם הרופא המטפל. המידע המוצע באתר Bello אינו מהווה תחליף למקור מידע רפואי או עזרה רפואית מכל סוג שהוא.

 

בעלי האתר וצוות האתר אינם אחראים לכל נזק שיגרם כתוצאה משימוש ו/או יישום המידע המופיע באתר וחובה להתייעץ עם רופא בטרם כל קבלת החלטה לבצע דיאטה ו/או פעילות ספורטיבית כלשהי. כי בעינינו הכי חשוב, לשמור על הבריאות.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בערוץ דיאטה ותזונה תמצאו את כל המידע העדכני אודות דיאטה, סוגי דיאטות ותזונה נכונה. אם החלטת לעשות דיאטה בריאה או למצוא שיטות הרזיה ללא דיאטה, וגם אם החלטתם ללכת על דיאטת כסאח - אתם במקום הנכון.
אתר bello מביא מידע מעודכן לגבי כל סוגי הדיאטות, בצד מאות מתכונים ותפריטי דלי קלוריות, דרכים לשמירה על בריאות ותזונה מאוזנת באמצעות דיאטות נפוצות, שיטות הרזיה טבעית, מציאת הדיאטה הנכונה ביותר עבורכם ואיך עוברים לאורח חיים שכולל תזונה נבונה.
המאמרים והמידע באתר bello מובאים מפי מומחים בתחומם וביניהם דיאטניות, תזונאים ואנשי מקצוע נוספים.

מתכוני דיאטהתפריטי דיאטהדיאטה לילדיםתזונה נכונהדיאטות מומלצותדיאטה מהירהדיאטניתתזונאיתדיאטה לקיץ, דיאטת אטקינס

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל