צום מיצים

אחת משיטות הטיפול הנפוצות ברפואה הטבעית הינה צום מיצים. זהו תהליך הנמשך שלושה ימים לכל היותר ומטרתו לנקות את הגוף.

מאת: ורד נסרידשי

 

 

 

אחת משיטות הטיפול הנפוצות ברפואה הטבעית הינה צום מיצים. זהו תהליך הנמשך שלושה ימים לכל היותר ומטרתו לנקות את הגוף מפסולת ורעלים שהצטברו בו, לחזק את תפקודי מערכות הגוף ולעזור לאדם להתמודד טוב יותר עם מצבי חולי שונים. הצום מאפשר חיזוק של מערכת החיסון והמרצה של מערכות הניקוי והסינון בגוף, כמו גם חיזוק נפשי. למעשה, צום הינו תהליך המומלץ במחלות רבות מאחר והוא מעניק לגוף את המנוחה לה הוא זקוק בכדי להחלים.

 

במהלך הצום יש לשתות הרבה מים, לפחות 8 כוסות ביום ולשלב מיצים טריים הנסחטים  במסחטת מיצים קשים (ולא בבלנדר), במינון של מינימום 1 ליטר ביום מיצי ירקות, ומקסימום 1 ליטר מיצי פירות. ספיגת מיצים אלו נעשית במהירות וללא הכבדה על מערכת העיכול. בתהליך זה, אסור לצום על ידי שתיית מים בלבד מאחר וחשוב לספק לגוף רכיבי תזונה החיוניים להמשך תפקודו ולהמשך תהליך הניקוי. ירקות ופירות המומלצים כמיץ במהלך הצום הינם גזר, לימון, עלי סלרי, מלפפון, כרוב, עלים ירוקים, תפוח, אגס, ענבים, אבטיח, מלון, אננס. רצוי להכין את המיצים בבית ולשתות אותם מיד לאחר ההכנה. כמו כן, רצוי להימנע משילוב של ירקות ופירות יחד באותו המיץ בכדי למנוע הכבדה על מערכת העיכול, למעט תפוח, אותו ניתן לשלב גם עם הירקות.

 

אם במהלך הצום מרגישים צורך לאכול משהו, ניתן לאכול פרוסת אבטיח, או מחית תפוחים. בשבוע שלפני הצום, רצוי להכין את הגוף לתהליך ולאכול ארוחות קלות שלא מכבידות על מערכת העיכול כגון דגים, גבינות קלות, ירקות ומרקים. לאחר הצום רצוי לחזור לאכילה סדירה בהדרגה, בכדי לאפשר למערכת העיכול להתרגל לשינוי. למחרת הצום, רצוי לאכול ירקות ופירות טריים ומרק ירקות עם מעט מלח, בארוחות קטנות ובמרווחי זמן קצרים.

 

תהליך הניקוי נעשה על ידי שחרורם של הרעלים מהרקמות לזרם הדם, בתהליך זה הגוף נחלש ולכן חשוב בימים אלו לנוח ככל הניתן. בנוסף, אנו עשויים לחוות תסמינים שונים כגון כאבי ראש, עייפות, פריחה בעור, גרד, בחילה, ליחה, שלשול או עצירות. תסמינים אלו יחלפו לאחר סיום התהליך. תופעות שדורשות התייחסות מיוחדת והפסקה מיידית של הצום הינם ירידה פתאומית בלחץ הדם, הזיות, ירידה ממושכת בחום הגוף, חולשה משמעותית, הפרעות נשימה, דימומים במערכת העיכול וסממנים של תפקוד לקוי של הלב. אנשים הנוטלים תרופות, או סובלים ממחלה כרונית כלשהי, כגון סכרת או היפוגליקמיה צריכים להיוועץ ברופא לפני עריכת צום. לילדים, לנשים מניקות או בהיריון אסור לערוך צום זה.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בערוץ דיאטה ותזונה תמצאו את כל המידע העדכני אודות דיאטה, סוגי דיאטות ותזונה נכונה. אם החלטת לעשות דיאטה בריאה או למצוא שיטות הרזיה ללא דיאטה, וגם אם החלטתם ללכת על דיאטת כסאח - אתם במקום הנכון.
אתר bello מביא מידע מעודכן לגבי כל סוגי הדיאטות, בצד מאות מתכונים ותפריטי דלי קלוריות, דרכים לשמירה על בריאות ותזונה מאוזנת באמצעות דיאטות נפוצות, שיטות הרזיה טבעית, מציאת הדיאטה הנכונה ביותר עבורכם ואיך עוברים לאורח חיים שכולל תזונה נבונה.
המאמרים והמידע באתר bello מובאים מפי מומחים בתחומם וביניהם דיאטניות, תזונאים ואנשי מקצוע נוספים.

מתכוני דיאטהתפריטי דיאטהדיאטה לילדיםתזונה נכונהדיאטות מומלצותדיאטה מהירהדיאטניתתזונאיתדיאטה לקיץ, דיאטת אטקינס

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל