דיאטה בסגנון סיני

הטחול, לפי הרפואה הסינית, יכול להשפיע על עודף המשקל של האדם. הסינים מסתבר, גם לא סופרים קלוריות אך בהחלט ממליצים על תזונה נכונה ופעילות גופנית לצורך ירידה במשקל

מאת: ריטה שאוליאן, דיאטנית קלינית

להבדיל מהתפיסה הרווחת בקרב מנסי הדיאטות הקונבציונאליות, בהן מושם הדגש על אופי התזונה והצריכה הקלורית, אל מול ההוצאה הקלורית על ידי פעילות גופנית, הרי שהרפואה הסינית מדברת על השמנה שנגרמת בעיקר בשל אי איזון בערוצים האנרגטיים, המרידיאנים של הגוף.

 

המרידיאן העיקרי אליו מיוחסת ההשמנה על פי הרפואה הסינית הוא מרידיאן הטחול.

 

הטחול "אשם"!

 

הטחול אחראי על חילוף החומרים בגוף, על עיבוד המזון הנאכל, ועל תרומתו לצ'י- מרכז האנרגיה שלנו.

 

טחול חלש יוצר בגוף לפי ההגדרה הסינית, "ליחה חמה", שגורמת להשמנה, בצקות, צלוליטיס, קנדידה, אקנה, תחושת נפיחות, לאות, כבדות ואיטיות. לפי התפיסה הסינית, יש קשר בין גוף לנפש. טחול חלש ישפיע מנטלית על האדם הנושא אותו: הדבר יגרום לו לאי בהירות, קושי בהתמקדות, בלבול, זיכרון לקוי, כוח רצון חלש ואי עמידה בפני פיתויים.

 

 

מה הסיבות להיווצרות טחול חלש?

 

תזונה לקויה המכילה קמח לבן וסוכרים, מזונות מעובדים ומשומרים, אלכוהול, אכילה בשעות מאוחרות של היום, דאגת יתר, עבודת יתר, אורח חיים חסר פעילות גופנית (למשל, שיושבים כל היום וממעטים בתנועה ממקום למקום).

 

מה חסר?

 

סיבות נוספות להשמנת יתר אותן יש לכלול לפי הצורך לפי איבחון הם חוסרים כגון חוסר בצ'י, חוסר דם שבא לידי ביטוי בעייפות, כוח רצון חלש וחוסר מסוגלות של האדם לרתום עצמו לתהליך של פעילות גופנית או דיאטה.

 

חוסר נוסף הוא סטגנציה: יציאות לא סדירות ולא מלאות, תחושת נפיחות, ותסמונת קדם וסתית. סימנים לכך הם צורך במתוק ורעב מוגבר וכן אכילה רגשית.

 

 

שיטת הטיפול

 

שיטת הטיפול הינה מעורבת הן במישור הפיסי והן במישור הנפשי: דיקור במרידיאנים, דיקור באוזן, תזונה מותאמת להפגת ה'ליחה 'בגוף, המנעות מספירת קלוריות, שימוש בצמחי מרפא ותוספים שמותאמים להשלמה והעצמת התהליך. שיטת הדיאטה המשלבת דיקור סיני משפיעה לטובה על כלל הבריאות של האדם.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בערוץ דיאטה ותזונה תמצאו את כל המידע העדכני אודות דיאטה, סוגי דיאטות ותזונה נכונה. אם החלטת לעשות דיאטה בריאה או למצוא שיטות הרזיה ללא דיאטה, וגם אם החלטתם ללכת על דיאטת כסאח - אתם במקום הנכון.
אתר bello מביא מידע מעודכן לגבי כל סוגי הדיאטות, בצד מאות מתכונים ותפריטי דלי קלוריות, דרכים לשמירה על בריאות ותזונה מאוזנת באמצעות דיאטות נפוצות, שיטות הרזיה טבעית, מציאת הדיאטה הנכונה ביותר עבורכם ואיך עוברים לאורח חיים שכולל תזונה נבונה.
המאמרים והמידע באתר bello מובאים מפי מומחים בתחומם וביניהם דיאטניות, תזונאים ואנשי מקצוע נוספים.

מתכוני דיאטהתפריטי דיאטהדיאטה לילדיםתזונה נכונהדיאטות מומלצותדיאטה מהירהדיאטניתתזונאיתדיאטה לקיץ, דיאטת אטקינס

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל