כבר כללתם את התה הירוק בדיאטה שלכם?

האם התה הירוק יכול באמת לעזור לירידה במשקל? גליה פינקל, דיאטנית קלינית מוסמכת סקרה את הנושא ומביאה לכם פה את התשובה, האם ניתן לעשות דיאטה רק משתיית תה ירוק?

חיפוש מתכון דיאטטי
מאת: גליה פינקל, דיאטנית קלינית

 

 

 

עוד מהעת העתיקה בתרבות הסינית הכירו את סגולותיו הבריאותיות של התה הירוק ומאז נחשב כצמח מרפא. שימושיו ברפואה הסינית היו רבים מכאבי ראש ועד לדיכאון.

 

היום יותר ויותר מחקרים מדעיים באסיה ובמערב מספקים עדויות מוצקות ליתרונותיו הבריאותיים של שתיית התה הירוק כמסייע לעיכול תקין, מפחית כולסטרול, עוזר בפתרון בעיות של עודף משקל ומתן שתן, ואפילו מונע עששת.

 

אך האם כל תה הוא תה ירוק?

התה הירוק מופק מהצמח קמיליה סיננסיס. זהו הצמח שמהעלים שלו מכינים את כל סוגי התה בעולם. תה לבן, תה ירוק, תה אולונג ותה שחור מיוצרים משיח זה, אך מעובדים באופן שונה כדי להשיג רמות שונות של חימצון. חימצון קצר יותר כפי שקיים בתה הירוק שומר על התרכובת פעילה ויעילה יותר.

חליטות צמחים שאינן כוללות את עלי השיח קמיליה סיננסיס אינן נחשבות "תה".

 

תרופה חדשה/ישנה  לטיפול בסרטן?

התה הירוק נמצא יעיל במניעה וטיפול של סרטן הוושט, עור, שד, ריאות ועוד.

מחקרים אפידמיולוגים מראים שהסיכון של מעשנים השותים תה ירוק לחלות בסרטן קטן ב-45% השוואה למעשנים שאינם שותים. מחקר אפידמיולגי שפורסם ב-1994 הצביע על כך ששתיית תה ירוק מפחיתה סרטן בוושט בגברים ונשים סינים בכ-60%. מחקרים נוספים הראו כי שתיית תה ירוק הובילה להרג עצמי של תאים סרטניים וכך מנעה התפשטות המחלה.

 

תה ומחלות לב וכלי דם

מחקרים רבים מצביעים על כך ששתיית תה ירוק מפחית את רמות הכולסטרול הכללי, ואת היחס בין הכולסטרול הטוב לכולסטרול הרע. אחד המחקרים הנחשבים הראה שיפנים שצרכו כל יום מעל 10 ספלי תה ירוק, הראו רמות נמוכות יותר של כולסטרול רע, וטריגליצרידים, בעוד רמת הכולסטרול הטוב נשארה גבוהה.

 

האם תה עוזר לנו לרזות?

 

האם תה ירוק עוזר לנו לרזות?

מחקרים חדשים מגלים כי התה הירוק עלול לעזור לדיאטה. תוצאות המחקר של אוניברסיטת ג'נבה ,הראו כי גברים שקיבלו שילוב של קפאין עם מיצוי התה הירוק 3 פעמים ביום יחד עם הארוחות. שרפו יותר קלוריות לעומת אלו שקיבלו רק קפאין או פלצבו(כדור דמה).

המחקר מסכם שמיצוי התה הירוק הניתן בכמוסות, מעורר את חמצון השומן ולכן יש לו את הפוטנציאל להשפיע על משקל הגוף והרכב הגוף (הפחתת מסת השומן) דרך חמצון השומן. לכן עלול לעזור בתהליך ההרזיה.

 

האם קיימים נזקים?

עד היום תופעת הלוואי השלילית המדווחת היחידה של התה הירוק היא הפרעות שינה, עקב העובדה שהוא מכיל קפאין. עדין התה עדיף על הקפה, תה ירוק מכיל פחות קפאין מקפה 30-60 מ"ג לכוס תה לעומת 100 מ"ג קפאין לכוס קפה.

כמו כן כיוון שיש השפעה על צמצום התהליך הטרשתי, אנשים הלוקחים תרופות  המשפיעות על קרישיות הדם כמו קומאדין כמו גם אלו הנוטים לדימומים, להימנע או לצמצם את שתיית התה הירוק.

 

כמה לשתות?

מחקר יפני מצא שגבר השותה 10 כוסות תה ירוק ליום נשאר ללא סרטן 3 שנים יותר לעומת גבר ששתה פחות מ-3 כוסות ליום. ב- 3כוסות תה ירוק יש 240-320 מ"ג פוליפנולים.

במחקר אחר בקליבלנד סיכמו ששתיית 4 כוסות תה ירוק ליום ויותר יכול למנוע דלקת פרקים או להפחית סימפטומים בחולים במחלה. חוקרים יפנים ממרכז סטימה- למחקר הסרטן מצאו שנשים ששתו 5 כוסות תה ירוק ליום ויותר היו עם פחות חזרה של מחלת סרטן השד והמחלה התפשטה לאט יותר.

 

ומה על הדיאטה?

התה הירוק הינו משקה בעל תכונות נפלאות רבות החל בהפחתת הכולסטרול בדם, מניעת סרטנים מסוימים, הפחתת תנגודת לאינסולין(תהליך שיכול להוביל לסוכרת סוג 2) ואפילו גורם לשריפת אנרגיה גדולה יותר.

אך האם התה יכול באמת לעזור לירידה במשקל? על מנת לרדת במשקל על האדם בסופו של יום להגיע לגירעון קלורי. כלומר להכניס פחות קלוריות ולהוציא יותר קלוריות. אדם שלא יקפיד על הרגלי תזונה בריאים עם הפחתה בכמויות לא יצליח לרדת במשקל רק משתיית תה ירוק. ולכן במקביל לשתיית תה ירוק עדיף לרכוש הרגלים בריאים כפעילות גופנית תדירה ושילוב של תזונה בריאה  וכן להוסיף את התה הירוק- מעל 4 כוסות ליום. לרוויה.

אם אהבת, אז תאהבי את זה הרבה יותר. לחצי כאן וקבלי במתנה מדריך וטיפים לשריפת שומן (זה באמת עובד)

בערוץ דיאטה ותזונה תמצאו את כל המידע העדכני אודות דיאטה, סוגי דיאטות ותזונה נכונה. אם החלטת לעשות דיאטה בריאה או למצוא שיטות הרזיה ללא דיאטה, וגם אם החלטתם ללכת על דיאטת כסאח - אתם במקום הנכון.
אתר bello מביא מידע מעודכן לגבי כל סוגי הדיאטות, בצד מאות מתכונים ותפריטי דלי קלוריות, דרכים לשמירה על בריאות ותזונה מאוזנת באמצעות דיאטות נפוצות, שיטות הרזיה טבעית, מציאת הדיאטה הנכונה ביותר עבורכם ואיך עוברים לאורח חיים שכולל תזונה נבונה.
המאמרים והמידע באתר bello מובאים מפי מומחים בתחומם וביניהם דיאטניות, תזונאים ואנשי מקצוע נוספים.

מתכוני דיאטהתפריטי דיאטהדיאטה לילדיםתזונה נכונהדיאטות מומלצותדיאטה מהירהדיאטניתתזונאיתדיאטה לקיץ, דיאטת אטקינס

   
לא תודה, אין לי צורך לשרוף שומן ולהוריד במשקל